Lihulas võistles sügisesel kergejõustikuõhtul 60 spordilast

Lihulas toimunud noorte ja laste kergejõustikuõhtul võistles 60 spordilast. Foto: Pille Kaisel

Juba kuuendat sügist kogunesid septembri lõpus Lihula gümnaasiumi staadionile Lõuna-Läänemaa koolide noorsportlased.

Noored kergejõustiklased võistlesid 60 meetri jooksus, 400 meetri jooksus ja kugushüppes.
Lapsed võistlesid kuues vanuseklassis. Hea ilm ja meeldiv õhkkond soodustas paljude isiklike rekordite sündi.

Kõige nooremaid, 7-8 aastasi lapsi tuli võistlusrajale kõige rohkem, kokku 21. Tüdrukute 60 meetri jooksus oli kõige kiirem Eliisabet Kamarik. Talle mõõtsid kohtunikud võiduajaks 11,6 sekundit. Vaid kümnendikuga kaotas Johanna Tšekenjuk. Kolmas oli Lisette Suurväli 12,0-ga. Kaugust hüppas kõige kaugemale Kamarik ajaga 2.84, Tšekenjuk sai tulemuseks 2.80 ja Suurväli 2.61. 400 meetri jooksu võitis aga Kamarik, kes sai ajaks 1.47. Suurväli kaotas vaid sekundiga. Kamarikule näitas stopper 1.57. Kamarik ja Tšekenjuk õpivad Lihula, Suurväli aga Metsküla koolis.

Sama vanade poiste hulgas sai kaks alavõitu Lihula kooli õpilane Andreas Rebane. 60 meetrit võitis ta 11,2 ja kaugushüppe 2.63-ga. 400 meetri jooksu võit läks Metsküla kooli õpilasele. Karl Laos läbis staadioniringi 1.44-ga. 60 meetri jooksus oli teine Kaarel Tšekenjuk ajaga 11,2 ja kolmas alles lasteaias käiv Romel-Rio Kesküla 11,7-ga. Kesküla oli teine veel kaugushüppes, tulemuseks 2.61, Tšekenjuk oli kolmas ajaga 2.56-ga. 400 meetri jooksus tagasid kolmikvõidu Metsküla koolile Pärtel Lepp ja Rando Berg-Jürgens. Ajad neile vastavalt  2.23 ja 2.27.

9-10 aastaste klassis sai kaks alavõitu Lihula kooli sportlane Ketely Alpius, kes läbis 400 meetrit 1.51-ga ja hüppas kaugust 2.60. Lühikese sprindi esikoht läks tema kooliõele, Marleen Lend sai ajaks 11.5. Alpius oli teine 11,9 ja Kõmsi koolilaps Carolyn Rand kolmas, ajaks 12.5. Pikas sprindis oli Lend ajaga 1.54 teine ja Heidi Tüür Metsküla koolist kolmas, aeg 2.10. Kaugushüppes oli teine samuti Lend, kes hüppas 2.54 ja Rand kolmas, kes parimal katsel sai kirja 2.37.

Poiste võistluses oli ületamatu Lihula kooli õpilane Marius Põld. Oma vanaisa, pikaajalise kehalise kasvatuse õpetaja, võistlustel kohtunikuna abiks olnud Väino Põllu valvsa pilgu all noppis ta kolm alavõitu: 60 meetrit 10,3, 400 meetrit 1.32 ja kaugushüpe 3.38. Lühikeses sprindis läksid teine ja kolmas koht samuti Lihula kooli. Karl-Markus Kärp jooksis ajaks 10,8 ja Kristjan Kolõtšev 10,9. 400 meetri jooksus läks hõbe ja pronks jagamisele. Kärbiga võrdse aja, 1.34 sai ka Metsküla koolipoiss Vesse Alanurm. Kaugust hüppas teisena Kärp 3.01 ja Metsküla õpilane Jürgen Vald 2.95.

11-12 aastased sportlased olid samuti kõik väga tublid. Esikolmikutesse mahtusid Lihula ja Metsküla koolide lapsed. Tüdrukute 60 meetris oli esikolmik Radele Kanter, Kertu Kärp ja Teresa Lepp. Ajad siin 9,3- 9,9 ja 10,4. 400 meetri jooksus oli vastupidavam Kertu, ajaks talle 1.30. Mia-Ann White sai kirja 1.38 ja Miia Ulm 1.40. Kaugushüppes said võrdse tulemuse kooliõed Kirsi Kunz ja Kertu Kärp. Kuna aga Kunz oli paremuselt teine katse parem, siis 3.47-ga esikoht ka talle. Kolmas oli Radele Kanter, kes lendas 3.33 meetri kaugusele.

Ka selle vanusegrupi poiste võistluses sai üks sportlane kolm alavõitu. Lihula kooli spordipoiss Henry Kurnim läbis 60 meetrit 10,1-ga ja 400 meetrit 1.25-ga. Kaugushüppes tuli korralik isiklik rekord-3.84.
Kaur Alanurm Metskülast oli kõikidel aladel teine- 10,2-1.27-3.54. Karl Reinmaa sai nii 60 meetri, kui 400 meetri jooksudes kolmandad kohad, ajad 10,2 ja 1.32. Kaugushüppes oli kolmas Mairold Lend tulemusega 3.20. Mõlemad poisid õpivad Lihula koolis.

13-14 aastased neiud ja noormehed tegid tulemused, mida nad varem oma sporditeel teinud ei olnud. Lihula gümnaasiumis õppiv Eliisabeth Kelder jooksis 400 meetrit 1.32-ga. Talle järgensid Virtsu kooli õpilased Kertu Kesküla ja Grete Kürsa. Ajad vastavalt 1.38 ja 1.48. Lühikeses sprindis aga läks kolmikvõit Virtsu kooli. Kesküla jooksis ajaga 9,4, Liis Kaisel 9,9 ja Grete 10,0. Kaugust hüppasid neiud samas järjestuses 3.52, 3.20 ja 3.18.

Poiste võistluses tegi vägeva võistluse Sten-Martin Viidemaa. 60 meetri jooksus sai ta ajaks 8,7, 400 meetris 1.14 ja kaugust hüppas 4.12. Kahjuks ei läinud mõõtmisele napilt üleastutud 4.80 meetri kaugusele kandundu hüpe.

17-18 aastaste neidude konkurentsis jooksis Marleen Põld ilusa rekordi 60 meetri jooksus. Siin näitas stopper 8,7. 400 meetris sai ta kirja 1.19 ja kaugust hüppas 3.80.

Viimased aastad on Lõuna-Läänemaa jalgpalliklubi korraldatud noorte kergejõustikuõhtu sätitud üleeurooplise spordinädala raamesse.

Noorte kergejõustikuõhtust võtsid osa lapsed Lihula gümnaasiumist, Virtsu koolist, Lihula lasteaiast ja nii Metsküla kui ka Kõmsi algkoolist. Seejuures Metsküla kool oli võistlema tulnud kogu kooliperega.

Kokku võistles kergejõustikuõhtul 60 noort ja kõik olid võistlusrajal väga tublid. Lõuna-Läänemaa jalgpalliklubile on igal klubi poolt korraldatud üritusel abiks lapsevanemad ja endised õpetajad. Lisaks aitavad head toetajad alati katta kõigile lastele ka maiustustelaua. Sellel korral tegi laste suud magusaks Lihula Hostel.

Pühapäeval jätkub Lõuna-Läänemaa jalgpalliklubi spordinädal noorte jalgpalliturniiriga Lihula gümnaasiumi staadionil.