8

Haapsalus hakkas tööle vaktsineerimiskabinet

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Pühapäeval vaktsineerib Läänemaa haigla sada üle 65aastast inimest. Foto: Urmas Lauri
Koroonavaktsiin. Foto terviseamet

Läänemaa haiglas esmaspäevast avatud vaktsineerimiskabinetis sai eile kaitsesüsti 60 inimest.

„Oli töine, aga saime hakkama,” ütles Läänemaa haigla õendusjuht Marju Lepmets. 50 inimest olid end registreerinud, registreerimata tuli kümmekond. „Tegime rahulikus tempos, troppi ei tekkinud,” ütles Lepmets. „Olid nooremapoolsed keskealised inimesed.”

Vaktsineerimiskabinet Läänemaa haiglas on avatud kolm päeva nädalas: esmaspäeviti, reedeti ja laupäeviti. Kuigi tulla võb ka ette teatamata ja päevas jõuaksid õed süstida kuni 80 inimest, soovitas Lepmets siiski pigem aja kinni panna. Igaks päevaks on 50 aega. Reedeks oli eilse seisuga 15 vaba aega, laupäevaks rohkem. Vaktsiin on Moderna. Kabinet on avatud kl 9-17.

Kaks päeva nädalas – teisipäeviti ja neljapäeviti kl 9-17 – on vaktsineerimiskabinet avatud Haapsalu neuroloogiahaiglas. 3. augustil saab seal Jansseni vaktsiini, edaspidi Modernat.

Haapsalu neuroloogiahaigla juht Kadri Englas ütles Lääne Elule, et 3. augusti hommikuse seisuga oli selleks päevaks registreerunud 60 inimest ja hommikul oli kohal ka mitteregistreerunuid.

Vaktsineerimiskabinet Haapsalu neuroloogiahaiglas ja Läänemaa haiglas töötab septembri lõpuni.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Jollerdaja
Jollerdaja

TAHAN VEEL VAKTSIINI! muidu Kross ja Ansip panevad mu vangi!

Jan
Jan

Ja kus naad siiamaani olid? Võttis ikka kaua aega küll.

Oijah
Oijah

missiis, hea et üldse tulid. Tähendab, mul pole vahet, aga kes hirmsasti tahab seda süsti saada, siis nüüd on hea võimalus. Aga eks ikka häda, kus ennem olid jne. Ole rõõmus, et nüüd see on olemas!

ellu
ellu

millal hakatakse kolmandat vaktsiini tegema?

Ko & Roona
Ko & Roona

Iisraelis tehakse, kuid pisut kaugele minna…

alustada algusest
alustada algusest

Mitte varem, kui esimest ja teist.

ellu
ellu

esimesed tehtud läheks kolmanda peale ja jõuludeks kui vaja saaks ka neljanda tehtud.

ehh
ehh

kindlasti on vaja

wpDiscuz