2

Vana Regula Hiiumaa liinil võib rikkuda Rukki kanali

Parvlaev Regula. Foto: Urmas Lauri

Kahe ahtris paikneva sõukruviga Regula võib hakata Rukki kanali laevateele taas setetest valli kuhjama, mis omakorda võib viia laevatee sügavuse vähenemiseni ohtliku piirini, kirjutas Postimees.

„Kui Regula sõidaks seal päeva-paar, ei juhtuks midagi hullu. Aga kui ta jääb mööda seda kanalit samal sõidujoonel nädalateks või kuudeks edasi-tagasi triikima nagu tramm, siis on paratamatu, et laeva sõukruvid hakkavad kanalisse setteid kuhjama,” rääkis Postimehele süvendustööde ekspert.

Tema sõnul on uued, kahe laeva pikiteljel ehk vööris ja ahtris paikneva käituritega alused paremad, et reipa käiguga kanalist läbi sõites nad pigem puhastavad seda setetest.

TS Laevad teatas, et Virtsu-Kuivastu lisalaev regula viiakse Rohuküla-Heltermaa liinile, et tuua sealt Tõllu remondis oleku ajaks Virtsu-Kuivastu liinile üks suurem parvlaev.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Kopp on ees
Kopp on ees

Väike Regula sobib sinna kitsasse faarvaatrisse palju paremini kui suured laevad.

Arvos
Arvos

Kes otsib, leiab kolli igalt poolt.

wpDiscuz