Selle aasta suurimal kulupõlengul jäi päästeauto tulelõksu

Andra Kirna

andra@le.ee

Tuuru maastikupõlengu kustutamiseks kulus päästjatel üle viie tunni, tulelõksu jäi ka Haapsalu komando auto. Foto: Kalle Pihelgas

Tuuru maastikupõlengu kustutamiseks kulus päästjatel üle viie tunni, tulelõksu jäi ka Haapsalu komando auto. Foto: Kalle Pihelgas

Läänemaal Tuuru külas põles pühapäeva ennelõunal seitse hektarit rannaäärt, tulekahjus hävis saunsuvila ja ohus oli kolm elumaja, inimeste elule ohtu ei olnud.

Põlengut olid kustutamas Haapsalu, Lihula, Märjamaa, Nõva ja Risti kutselised ning Kirna ja Palivere vabatahtlikud päästjad. Tulekahjule reageeris ka PPA lennusalga kustutuskopter, mis kulupõlengu leviku peatamiseks paiskas kõrgustest alla kolm suurt kotti ehk kaks ja pool tonni vett. Põleng saadi kontrolli alles mitu tundi pärast kustutustööde algust, kell 16.15.

Päästeameti operatiivkorrapidaja Risto Roometi sõnul algasid sündmused sellega, et Tuuru külas tegid mees ja naine lõket. „Asi läks neil suhteliselt ruttu käest ära,” rääkis Roomet. „Maastik, kus nad elavad, on praegu nagu püssirohi. Viga oli juba see, et sellises kohas praegusel ajal tuld tegema hakati,” ütles ta. Roomet lisas, et tuld tegema hakates tuleb ikka vaadata ümbritsevat maastikku. „Praegu on väga-väga tuleohtlik ja pühapäeval andis tuul veel oma osa,” ütles operatiivkorrapidaja.

Fotod: Kalle Pihelgas

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
7 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
T.K
3 aastat tagasi

vahi kus, asjalik mees ütlema kus tuld teha ei tohi, aga ise organiseerisid nii hästi kustutustöid , et auto jäi lõksu, mõttekoht eksole!

Pole vaja
3 aastat tagasi
Reply to  T.K

Kommenteerida kui päästejuhtimisstruktuurist jne mitte midagi ei mõika. tegele oma asjadega edasi.

juss
3 aastat tagasi

Kas lõkketegijatele mingi trahv ka tehakse? No näiteks 15€.

Kohalik
3 aastat tagasi

Küsimus tekib miks Ridala oma priitahtlikud pritsimehed sellest osa ei võtnud.

Mina
3 aastat tagasi
Reply to  Kohalik

Ridala ei toimi ammu juba

Mart
3 aastat tagasi

Aga miks oli päästeauto juht nii hooletu, et süütu inimene viga sai?

Triibik
3 aastat tagasi
Reply to  Mart

Kui sa mõtled seda tüüpi,kes Kirimäel naise sandiks sõitis,siis kuuldavasti oli see varem trammijuht olnud…