Jääkarussell – peadpööritav turismimagnet

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Tuulingu talu peremees Ants Ale ehitas jääkarusselli. Urmas Lauri

Eelmisel laupäeval saagis Tuulingu talu peremees Ants Ale lahejääst välja 12meetrise läbimõõduga jääketta ning pani paadi päramootori seda ringi ajama – Haeska küla ning ilmselt ka Läänemaa esimene jääkarussell oligi sündinud.

„12meetrine. Võibolla gramm peale,” kirjeldas Ale teisipäeval oma kätetööd, ise kuuri alt karusselli töökorda seadmiseks vajalikku kraami kelgule laadides. Paadimootor, puidust kolmnurkne raam selle jääauku kinnitamiseks ja jääsaag ning igaks juhuks ka labidas.

„Kas võtan puid ka?” arutles mees valjult ja lisas, et telepildile annaks lõke särtsu juurde küll. Seega sületäis halge ka.

Omaette vaatamisväärsuseks Ale oma jääkarusselli pidada ei oska. Aga magnetiks olevat see nende päevade jooksul juba kujunenud küll. Teisipäevalgi oli üks telekanal kohale tulemas.

...
Vaata videot Tahko 184meetrise jääkarusselli valmistumisest. 

Maailman suurin jääkaruselli Tahkolla 2019 from Kuopio Tahko on Vimeo.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments