31

Haapsalu sai riigilt Posti tänava remondiks miljon eurot

Posti tänav. Foto: Malle-Liisa Raigla
Posti tänav. Foto: Malle-Liisa Raigla

Haapsalus asuv Posti tänav saab riigilt miljon eurot transiittee korrastamise toetust. Kokku said üle Eesti transiittee korrastamiseks raha 27 omavalitsust.

Haapsalu volikogu esimees Jaanus Karilaid ütles, et Posti tänava remondiks läheb suure tõenäosusega aprillis.

Lisaks transiitteede korrastamisele, jagas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium raha ka ettevõtlusega seotud teede korrastamisele. Selle alt sai Lääne-Nigula vald toetust, et korda teha Antsu ja Kõünnu-Allikmaa tee ning Lääneranna vald, et korrastada Vahesoo ja Suuresoo teed.

Kokku toetab ministeerium 96 tee ja tänava korrastamist 14,1 miljoni euro eest.  Transiittee toetust on kavas eraldada ligikaudu 10,3 ning ettevõtlusega seotud teedele 3,8 miljonit eurot.

Tavaliselt eraldab majandus- ja kommunikatsiooniministeerium juhtumipõhist toetust korra aastas, riigieelarves ette nähtud mahus. Selle aasta märtsis said kohalikud omavalitsused juba 7 miljoni euro ulatuses investeeringutoetust, et korrastada 21 teed ja tänavat. Täna valitsuse poolt heakskiidu saanud toetusesse suunatav lisaraha on mõeldud majanduse turgutamiseks ja majanduskriisi ajal riigi rolli suurendamiseks turul.

„Kui otsisime võimalusi, et juba sel aastal suurendada ehitussektori töömahte, siis nägime kohe, et kohalike teede parandamine on üheks võimaluseks. Esmalt kavandasime lisarahastust 5 miljoni euro eest, kuid viimastel nädalatel võtsime ambitsioonikama suuna ning otsustasime jagada toetust omavalitsustelt laekunud kõigile kvalifitseerunud taotlustele, mis tõstis lisarahastuse 14 miljonini,“ ütles majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

Toetuse saamiseks oli vajalik ka omavalitsuse enda panus, omafinantseeringu määr jääb sõltuvalt omavalitsuse põhitegevuse tulust elaniku kohta vahemikku 10-30 protsenti.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
vanasti
vanasti

lõppes linn vana surnuaiaga ja edasi olid õpetaja põllud, sõideti hobustega.

vanaema
vanaema

no mida seletada ,,vanasti,, praegu on nii ja elu peab edenema. Ei maksa minevikku kinni jääda

Gennadi
Gennadi

Üks lõik fra maresse, üks lainesse ja jupp viigi ääres salmonite majs eest ka läbi. Siis rahad vast läbi ja jälle midagi ära tehtud.

tri tankista
tri tankista

läheb jagamiseks

räägime asjast oma nimedesga
räägime asjast oma nimedesga

pealkiri et eole mitte see et – Haapsalu sai riigilt Posti tänava remondiks miljon eurot vaid see et riik otsustas maksu maksvate orjade raha suunata teede remonti, sest maksu maksvad orjad ei saa muidu tööle minna ja murravad jalad ära.

Ahsoo
Ahsoo

Aa mis sa oled vaba mees või, lindpriI? Ära kõnni nende teede peal kus asfalt on, kui sa keeldud ühisko da panustamast!

kõnnitee
kõnnitee

kõrged äärekivid peaks ära kaotama ja teed nor maalse kõrgusega ehitama, et majade keldriaknad saab avada.

tore
tore

aga mis transiit on siis planeeritud kulgema mööda Posti tänavat?

Majaomanik
Majaomanik

Väga hea! Ja ka taastada munakivi teekate?! Peatänav peab olema nagu prillikivi.

Agu
Agu

Mingit krdi munakivi pole vaja. Teil autot pole nähtavasti, te ei saa aru asjast hästi

vastus
vastus

Osta korralik auto, inimene!

Jajah
Jajah

Mis see korralik auto siia puutub? Munakivi tee ehitatakse jällegi vähempakkumise teel arvatavasti nagu kõik siin, et saaks odavalt, kvaliteet pole nii oluline ja nii tulevadki “kogenud meistrid” kes esimest korda ehitavad midagi teed tegema, ei aita su korralik auto ka, vaid hobune võibolla

113
113

Eks ikka Lainesse

Ants
Ants

Kindlasti tehakse posti tänav 5 meetrit kitsamaks, et autod seal kuskil parkida ei saaks ja sõita oleks ka võimalikult ebamugav, nagu meie linnas uute projektide puhul kombeks

Jajah
Jajah

5 meetrit kitsamaks tehes jääks ainult üks sõidusuund, mis on väheusutav küll, et nii tehakse. Kuid mõte on tegelikult hea. Jätta üks sõidurada erimasinate ja ühistranspordi jaoks. Ning jalakäiatele oleks allee missugune. Linna saaks palju ilu juurde.

Misasja
Misasja

Linn peaks lähitulevikus suruma mingisuguse suure maaaluse parkla ehitamisse. Neid linnakodanike tekib iga päevaga aina juurde, kellel ei kõlba 500 meetrit jala käia. Parkimise probleem suureneb nagunii, olgu tee nii lai kui tahes

Hellat
Hellat

Käi siis jala

K.S
K.S

tuletõrje tulgu ka jala, ja kiirabi…

Agu
Agu

Autodele on ette ähtud 3 meetrit lai riba ühes suunas. Ma ei saa aru, kõik mahuvad läbi. Pole vaja mingit Ameerika laia ja pikka jama osta väikeses linnas liikumiseks siis. Milleks bro?

vastus
vastus

Jalgsi liikumine tuleb tervisele kasuks! Eriti suurlinnas Haapsalu!

****
****

Kõigil ei ole nii hea töö, et saaks mõõda linna jala käia 08:00-17:00’ni

Misasja
Misasja

Linn on tohutult suur küll jah, et autoga peab ilmtingimata suruma kuskil keskuses. Naljatilk. Pole see linnake midagi suurenenud niiväga. Vanasti polnud üldse väga autosid, aga töökohti oli kordades rohkem. Mis te arvate, kuidas siis küll tööle saadi?

To Misasja
To Misasja

Eks ma edastan selle teadmise edasi päästetöötajatele, kiirabile, politseile, bussijuhtidele, taksojuhtidele ning kaubavedajatele. Ning kindlasti ka autoomanikele kes Posti tänaval elavad, et nad pargiksid oma sõiduvahendid linnapiiri äärde.

Jajah
Jajah

Saate aru küll millest jutt, aga ajate ikka oma. Mis päästeteenistus?!? See selge ju.

vanasti
vanasti

lõppes linn surnuaiaga ja edasi laiutasid õpetaja põllud. Sõideti hobustega ja tõesti käidi jalgsi, kas pöördume tagasi sellesse aega…

Silver Ükssilm
Silver Ükssilm

Kes vana asja meelde tuletab… mina juba tean!

Jajah
Jajah

Mis hobused, vähem autodest kirjutati!

Mart
Mart

Tahaks rohkem jalgrattateid, näiteks vanalinnast Uuemõisa võiks ikka sõita tagalahe kallast mööda- mingite kohalike valimiste eel oli see üks lubadus mis lubaduseks jäigi.

Agu
Agu

Varsti tulevad jälle valimised, eks siis võetakse teema taas üles.

kohalik
kohalik

Sukles lubas valimiste eel ka lehmad linna tuua, aga lubaduseks see jäänud nüüd on. Iga rätsep jäägu ikka oma liistude juurde ja rääkigu seda, mida ta õppinud on ning loll jutt suhu tagasi.

juss
juss

No lehmad juba ammu olemas, tõsi, on veidi vähemaks neid jäänud!

wpDiscuz