0

Ööpäevaga lisandus 11 koroonaviirusega nakatunut

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 1 157 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, millest 1 protsent ehk 11 inimese testi tulemus osutus positiivseks.

Rahvastikuregistri andmetel laekus 10 positiivset testi tulemust Harjumaale (8 Tallinna) ja üks Ida-Viru maakonda. Harjumaa nakatumisjuhud on valdavalt peresisesed või on toimunud nakatumine tööl, kahel juhul on hetkel nakkuskolle teadmata. Ida-Virumaa juhtumi puhul on tegemist perekondlikku koldega, kus tänaseks on nakatunud 12 inimest.

Läänemaale uusi nakatunuid ei lisandunud. Läänemaal on rahvastikuregistri andmetel nakatunuid olnud 14. Kõik nad ei ole haiguse ajal Läänemaal viibinud, vaid on olnud teistes maakondades. Läänemaal on testitud 1815 inimest.

Hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi 15 inimest, juhitaval hingamisel pole ühtegi patsienti. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandund. Kokku on Eestis koroonaviirus nõudnud 69 inimese elu.  Kaks surnut olid Lihula hooldekodu elanikud.

Tänaseks on haiglast koju saadetud 353 inimest, lõpetatud 366 COVID-19 haigusjuhtumit. Tänase seisuga on tervenenud 1 690 inimest. Neist 1 309 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (77,5%), 381 inimese puhul (22,5%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, st ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud enam kui 92 000 esmast testi, nendest 1 958 ehk 2,1 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz