3

Valitsus otsustas viia Eestis läbi rahvastikupõhise testimise

BNS

Proovi võtmine on teile kindlasti ebameeldiv, aga pole parata, selgitas koroonatesti teinud arst end testima tulnud patsinedile. Foto: Urmas Lauri
Algab rahvastikupõhine testmine. Foto: Urmas Lauri

Valitsus nõustus neljapäeval sotsiaalminister Tanel Kiige ettepanekuga viia Eestis koroonaviiruse leviku tõkestamiseks läbi rahvastikupõhine testimine koos sero-epidemioloogilise uuringuga.

„Rahvastikupõhine testimine annaks meile olulist infot selle kohta, kui paljud inimesed on Eestis juba COVID-19 haigust põdenud ja on tähtis edasiste eriolukorra piirangute võimaluste hindamisel,“ ütles peaminister Jüri Ratas pressiesindaja vahendusel. „Uuringu ja testimise eeldus on ekspertide analüüsid selle kohta, millised testid on praegu kõige täpsemad ja mil viisil on neid kõige parem läbi viia.“

„Sotsiaalministeerium esitab koostöös terviseameti ja COVID-19 teadusnõukojaga ettepaneku, milline oleks sero-epidemioloogiliseks uuringuks ja rahvastikupõhiseks testimiseks sobiv antikehasid määrav test. Peamised märksõnad on siin kvaliteet, usaldusväärsus ja tõenduspõhisus. Erinevate seroloogiliste testide valideerimisega tegelevad praegu teaduslaborid Euroopas ja terves maailmas,“ sõnas sotsiaalminister Tanel Kiik.

Valitsuse seisukoha järgi tuleks uuring korraldada esmalt Saaremaal ning sealsetest tulemustest lähtuvalt saaks seejärel testimise läbi viia ka mujal Eestis. Saaremaa pilootprojekti tegevuskava ja esialgset eelarvet hakkab valitsuskomisjon arutama järgmisel teisipäeval, 14. aprillil.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Roheline
Roheline

Teeme,arutame…. Kuidagi jube uimaselt käib see värk….

Agu
Agu

mis tegema peab siis? Või kuidas peab? Käi välja ideed, mis tühja toksid siia!

memm teab
memm teab
Arutagu rutem, Saaremaal on nii palju nakatunuid ja teadmata veel teistsamapalju,kindlasti. On teada, et see covid lõhub kopsud mingilmääral kõigil kes selle haiguse said olenemata kui raskelt põdes. Siit tasub olla eriti hooliv ja edaspidiseid uuringuid teha, et ravida veel kõiki kes seda põdesid, sest elu tahab elamist ja inimesed peavad ju töötama,et end elatada ja lapsed üles kasvatada. Saab tugevdada organismi Eesti looduses leiduvaga ( mesi, küüslauk,karulauk, nõges kevadel,punase peedi mahl-ise kasvatad ja pressid mahlapressis.) Tasub lugeda ravimtaimede raamatuid,kus kirjas kopsude-bronhide taastavad taimed. Tuleb tarvitada pikemat aega ja mitte üle2-3 asja korraga. Uskude,see tasub vaeva ja abi on.Ega ükski… Loe rohkem »
wpDiscuz