28

Läänemaal hukkus kahe auto kokkupõrkes 27-aastane mees (täiendatud 18.40, lisatud galerii)

Risti lähedal põrkasid kokku Toyota ja Volkswagen, Toyota juht hukkus sündmuskohal. Eduard Laur

Täna kella 15.41 paiku teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Läänemaal, kus kokku põrkasid Toyota ja Volkswagen. Kokkupõrke tagajärjel hukkus Toyotat juhtinud 27-aastane mees.

Õnnetus juhtus Ääsmäe-Haapsalu-Rohuküla 45. kilomeetril Lääne-Nigula vallas Risti lähedal Jaakna külas. Kokkupõrke tagajärjel paiskusid autod üks ühele ja teine teisele poole teed kraavi.

Toyotat juhtinud 27-aastane mees hukkus sündmuskohal. Viga said Toyotas juhi kõrval istunud 23-aastane naine, kelle kiirabi toimetas kontrolliks Läänemaa haiglasse ning Volkswagenit juhtinud 37-aastane mees, kes toimetati Põhja-Eesti regionaalhaiglasse. Volkswageni juht oli autos üksinda.

Kõik autos olnud kasutasid turvavööd, juhtidel oli olemas vastava kategooria sõidukijuhtimise õigus ja sõidukite rehvid vastasid nõuetele.

Lääne prefektuuri operatiivjuht Üllar Kütt ütles, et juhtunu asjaolud on selgitamisel. „Praegu ei ole meile teada, kust suunast autod tulid ning mis võis sel sirgel teelõigul kokkupõrkeni viia. Kõik juhtunu üksikasjad selguvad alustatud uurimises,“ sõnas Kütt.

„Ilmad on vihmased ja päevavalgust on endiselt vähe ning teedel võib nähtavus olla kehv. Liiklejailt eeldavad taolised olud täit tähelepanu ja sobiliku sõidustiili valimist, et vajadusel aegsasti reageerida,“ lisas Kütt.

Õnnetus juhtus teel, kus maksimaalne lubatud sõidukiirus on 90 km/h. Õnnetuse hetkel sadas vihma. Liiklus oli avariipaigas suletud, see avati taas kella 18.20 ajal.

Fotod: Eduard Laur

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Udutuli
Udutuli
Ei oma veel uut autut, aga tean, et neil automaattuled. Need mis ise vahetavad tulesid. Õnneks on silmad korras ja ei hakka tõmblema, aga päris paljud teevad jah nii, nagu sugihaiged. Kindlasti pooltel on silmad korrast ära. Palun pange prillid pähe sõites ja ärge näppige mobla. See päevatule režiim võiks nagu talverehvidki olla, tõesti mõni sõidab peale tööd nii koju. Enamus on idikad ja ei tea mida ta auto teebki. Ja siis see teine kontingent kes udutuledega sõidab. No need on tahtlikud tapamasinad. Tuleb selline ahv sulle kuskilt sellise künka tagant selga kuna udukad asuvad enamustel tunduvalt allpool ja sa… Loe rohkem »
Arvaja
Arvaja

On millega ajalehe pinda määrida, teiste õnnetuses sorkida. Müüb hästi.

pamp
pamp

Mudarahvas ajab siin teemast mööda hülgemöla. Arutagem ikkagi juhtunut. Näha on, et tumedale autole on küljepealt sisse sõidetud. Seal on ristmik ja ilmselt sõitis üks neist teele ette ja kiirused ei olnud vist lubatud. Ilm oli küll märg, aga mitte jäälibe ja veel valge.

Udutuli
Udutuli

Jää ja lume puudusel on naeltega vähemalt asfaldi peal libedam.

Arvos
Arvos

Miks te tulele miinuseid laote? Vbl. ei väljendanud ta õigesti. Naeltega on tõepoolest pidamine plusstemperatuuril asfaldil palju viletsam.

to pamp
to pamp

ajab ise ka siin hülgemöla pole seal mingit ristmiku näha on et tumedal autol päästjate poolt pool külge lahti lõigatud autod on ikka otse nurkapidi kokku saanud vastasuunda kaldumine vm

Ootame
Ootame

Olgu Jumal lohutamas hukkumu lähedasi! Sügav kaastunne teile!

jube
jube

mõtlemisviis on selline,et ma olen sellel teel ainus, tesied ei loe.ja vot seda peab välja juurutama.See ei muutu kohe aga sinna poole tuleb kindlasti liikuda.

Arvos
Arvos

Mõttetu tiraad ülal.

Silja
Silja
Kurb. Aga kui terve Tallinna tee sinu ees üks loll gaaditab ja pudurdab siis lõpuks lähedki mööda. Enamus kes tuiavad vahivad oma telefone või tegelevad muude asjadega. Mõni värdjas nühib isegi oma haagisega mölda kuigi masin ei liigu edasigi. Kui 94 spidoka järgi sõita siis ok ja hoida pikivahet muidugi. Lisaks enne pööret aegsasti suund sisse ja paar korda juba vaiksemalt pidurdada, et tagumisel oleks aru saada mida sa teed. Kui mõni puudega deal roolis on ja terve tee istub 5 meetrise vahega perses kinni siis laagris võiks lõuapoolse noomituse teha. Üks kamp maakaid pole aru saanud, et uued autod… Loe rohkem »
Aitäh
Aitäh

info eest! Seda on hea teada.

Sass S
Sass S

Kas õhtused rohud jälle võtmata ?

KodanikS
KodanikS

Vahet pole kas tuiab keegi või sõidab 90 nega, see ei anna õigust ohtlikku möödasõitu teha.
Kui ma 50 alas sõidan suurima lubatud kiirusega, siis ma tuian või? Taeblas on näha mis toimub. Tagant tuleb auto mis tõmbab 50 alas täie pasaga mööda.
Uuemõisas on 50 alas 80 nega ette kihutatud.

Ja üks tähelepanek veel. Lugupeetud autojuhid paluks oma tuled automaatika pealt ära võtta, sest sellise sombusel ja hämaral ajal teil tagumised tuled ei põle päris paljudel.

Silja
Silja

Debiil. Mis tulede automaatikaga siin pistmist. Suur mees mine tööle parem .

Majaomanik
Majaomanik

Selliste siljade mõttelaadiga on Eesti teede liiklusmõrvarid.

Arvos
Arvos

Sujunda oma tuled siis nii, et nad vastutulijaid ei häiri. Muus osas aga peaksid end koduselt tundma, sõites oma mõttekaaslaste pundiga hommikul Tallinna poole.

Silja
Silja

Sujunda oma mõte euroopalikuks. Arvos alias)))

Muutuja
Muutuja

see ongi see, et
1. autosid on liiga palju
2. piirkiirus on liiga suur – võiks olla 80 km/h
3. raudtee tuleb kiiresti taastada
4. politseid peab teel rohkem olema – see kindlalt distsiplineerib.
5. karistused liikuluses karmimaks – reaalsed vangistused, autod ära

Meilei ole aega.
Meilei ole aega.

Sõidan pea iga kahe nädala tagant pikka vahemaad (300 km edasi- tagasi) ja see on hirmus, mis toimub meie maanteedel. Pimedates kurvides mööda sõidud, möödasõit 4-5 autost (mis kusjuures ei rooma maanteel 5km/h). Ja sõites 90 – 95 km tunnis, siis tunned et kui post teel.

Politseile küsimus, miks teid sellel teelõigul haruharva näeb?
Palivere karjääri otsas paar korda on kiirust mõõdetud. Vihma ja pimedaga ei ole teid seal näha.

Mõõdasõit
Mõõdasõit

Sellepärast politseinike pole nähe, et nad kardavad pihta saada kiirustava autoga.

Vänt Võll
Vänt Võll

Politseil on suva,sest neil on kuupalk….

Nimi kohustuslik
Nimi kohustuslik

Kuupalk mis on niru. Ammu oleks aeg Taebla, Palivere ja Risti kanti ka kaamerad üles panna.

Nimi
Nimi

Sellel maanteel käib selline mööda süstimine et oi oi. Pimedal ajal tullakse kõrvalteelt napikalt peateele. Natuke rohkem jälgige ja veenduge, et peateel sõitev auto on ohutus kauguses. Ei ole vaja haiglasse või surnuaeda kiirustada.
Minu kaastunne omastele.

Arvos
Arvos

Sõidan samuti samal teel kuid nimetatud olukordi pole igapäevaselt märganud. Mis ajal peaks liikuma, et kinnitust saada väidetele?

Arvuta
Arvuta

Nendes õhtustes praamilt tulijate kolonnides hakkab mööda kihutamine Ristilt alates. Terves kolonnis puudub pikivahe. Olen sattunud 22.30 paiku kolonnide vahele. Seal kas sõidad libedaga koos kolonniga 110 või tõmbad teeäärde natukeseks seisma.

Silja
Silja

Täiskuuajal ja valged sokid pane jalga.

Märkamine ja tegelikkus
Märkamine ja tegelikkus
Kurb ja kaastunne omastele! Millal lõpeb “vene rulett” liikluses? Olen igapäevane liikluses osaleja ja liiklusvoog põhimaanteedel on tihe olenemata sellest, kas on hommikune või õhtune aeg ja olenemata ilmast ning ikka on keegi, kellel on “kohutavalt kiire”. Pole vahet, kas sõidad 90 või 100 km/h, ikka istutakse mõne meetrise vahega sabas kuigi vastutulev autode voog on piisavalt tihe ja möödasõidu võimalust pole. Nagu mingi võimalus tekib enne piiratud nähtavusega ala, siis ikka pressitakse mõõda ja vaatamata pideva joone olemasolule tee telgjoonel, kui pea alati tuleb mõni sõiduk vastu ja siis keeratakse tagasi oma sõiduritta, luues nii liiklusohtlikke olukordi ja närvikulu… Loe rohkem »
wpDiscuz