M.V. Wooli Vihterpalu tehas alustas uuesti tööd

BNS

M.V. Wooli kalatehas. Liis Treimann / Äripäev
M.V. Wooli kalatehas. Liis Treimann / Äripäev

M.V.Wool AS-i Vihterpalu tehas alustas peale suurpuhastust uuesti tööd ning esimesed tootepartiid jõuavad kauplustesse järgmisel nädalal.

„Vihterpalu tehases hakati tegema tootmiseks ettevalmistusi täna ennelõunal ning alates järgmisest nädalast jõuavad M.V.Wooli kalatooted kaubandusvõrku. Ühtlasi tähendab see, et 30 töötaja puhul jääb koondamine ära,” ütles M.V.Wooli nõukogu esimees Meelis Vetevool pressiteate vahendusel.

Süvapuhastuse läbinud Vihterpalu tehases valmivad soolaheeringas, külm- ja kuumsuitsutooted heeringast ja teistest merekaladest, samuti heeringas erinevates kastmetes ning marineeritud tooted. Vihterpalu tehases ei valmistata lõhe- ja forellitooteid.

M.V.Wool võtab tootmise alustamisel proovid esimestest tootepartiidest. Edaspidi ettevõte partiipõhiselt enam Vihterpalu toodangut kontrollima ei pea, kuid peab järgima nullpiirmäära 25 grammis tootes, mis kehtis kalatööstuses enne ettekirjutusi.

Aasta lõpus tühistas veterinaar- ja toiduamet (VTA) 25. novembril tehtud ettekirjutuse Vihterpalu tehase osas ning lubas ettevõttel sealses tootmisüksuses tegevust jätkata.

M.V.Wool viis Vihterpalu tehases 26. novembrist 11. detsembrini läbi süvapuhastuse. Seejärel võttis VTA riikliku järelevalve raames 93 pinnaproovi, mida analüüsiti kolmes akrediteeritud laboris ning mis kõik osutusid listeeriavabaks. Lisaks võttis M.V.Wool enesekontrolli raames 20 pinnaproovi, mis olid akrediteeritud laborite analüüsi põhjal samuti puhtad.

30. detsembril võttis VTA 105 pinnaproovi M.V.Wooli Harku tehases, mis saadeti kontrollimiseks kolme akrediteeritud laborisse.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments