9

Haapsalu volikogu rahanduskomisjoni esimees sai rahalise karistuse

BNS

Riho Lepa (paremal) kaitsja Erki Kergandberg (vasakul) ja Alo Lõps esmaspäeval Haapaslu kohtumaja ees. Foto: Arvo Tarmula
Riho Lepa (paremal) kaitsja Erki Kergandberg (vasakul) ja Alo Lõps Haapaslu kohtumaja ees. Foto: Arvo Tarmula

Pärnu maakohus mõistis reedel Haapsalu Linnahoolduse OÜ nõukogu liikme ja Haapsalu linnavolikogu eelarve- ja rahanduskomisjoni esimehe Riho Lepa ning OÜ Haapsalu Linnahooldus juhatuse liikme Alo Lõpsi süüdi riigihanke nõuete rikkumises ning mõistis neile rahalised karistused.

Kohus mõistis Lepale rahalise karistuse 20 599,80 eurot ning Lõpsile rahalise karistuse 8710,80 eurot. Kohtuotsus ei ole veel jõustunud ning neil on see võimalik vaidlustada Tallinna ringkonnakohtus.

Lääne ringkonnaprokuratuur süüdistab Lõpsi ja Leppa tahtlikus riigihanke menetluse nõuete rikkumises ühele hankes osalejale eelise andmise eesmärgil.

Süüdistuse järgi tegid Haapsalu Linnahoolduse OÜ nõukogu liige ja Haapsalu linnavolikogu eelarve- ja rahanduskomisjoni esimees Riho Lepp ning OÜ Haapsalu Linnahooldus juhatuse liige Alo Lõps kõik endast oleneva, et mullu suvel korraldatud hanke võidaks just Silberauto Eesti AS-i pakkumine.

„Süüdistuse järgi tugines Alo Lõpsi poolt teehoolduseks mõeldud veoki ostuks koostatud pakkumuskutse täielikult Silberauto esindajalt saadud andmetele,” on prokurör Küllike Kask varem selgitanud.

Mõlemad mehed on parteitud, kuid kuulusid kunagi Reformierakonda.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Pook
Pook

Kas see tüse mees on see kes sularaha eest puid müüb ja taekki ei anna?

Nimi kohustuslik
Nimi kohustuslik

Polegi kuni jõustunud otsuseni.

K.S
K.S

Mehed ei ole ju süüdi, vähemalt väidab niimoodi Linnavalitsuse poolt maksumaksja raha eest tellitud audit…

Huli
Huli

5000 eest tellitud süütust

Huligaan
Huligaan

Esmaspäwva hommikust siis Lõps vaba mees? Võis Sukles sulisid ikka hoiab?

jaanus
jaanus

Isiklikult tundub,et see konkreetne asi on üks paljudest, mida lihtsalt pole suudetud või tahetud tõestada.

Õps
Õps

Kas koos rahalise karistusega ordenit ei anta? Või vähemalt preemiat Linnavalitsuse poolt?

Kodanik
Kodanik

Kas nüüd R. Lepp ei peaks ka volikogu rahanduskomisjoni esimehe kohalt tagandatama? Mahhinaatori koht ei saa olla maksumaksja raha suunamine. Tahaks näha nüüd volikogu otsustusvõimekust riigikogu õiguskomisjoni esimehe J.Karilaiu taktikepi all.

Mihkel
Mihkel

Eks see ole ikka nii, et kui oled rahast lagedaks tehtud (trahvitud) siis oled süüst ka puhas.

wpDiscuz