Lahkunud on ajakirjanik ja Lääne Elu asutaja Anneli Ammas

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Anneli Ammas juuli algul Lääne Elu juubelipeol. Foto: Markus Sein
Kuvatud 3 pilti, galeriis pilte: 4
Anneli Ammas juuli algul Lääne Elu juubelipeol. Foto: Markus Sein

Teisipäeva hommikul lahkus pärast rasket haigust meie hulgast Lääne Elu üks asutajaid, ajakirjanik Anneli Ammas.

Põlvast pärit Anneli Ammas tuli Haapsallu pärast Tartu ülikooli ajakirjanduse eriala lõpetamist 1985. aastal. Ta töötas ajalehes Töörahva Lipp, mis hiljem muutis nime Läänlaseks.

1989. aastal asutas Anneli Ammas koos abikaasa Andres Ammase ja Arne Veskega ajalehe Lääne Elu, mis oli esimene erakapitalil põhinev ajaleht. Tänavu suvel jõudis Anneli Ammas koos toimetusega tähistada lehe 30. sünnipäeva.

Haapsalus oli Anneli Ammas 1980. aastate lõpus aktiivne muinsuskaitsja, kes koos Kalev Jaagoga juhtis noorteliikumist Noor-Läänlane, oli tegev Haapsalu muinsuskaitseklubis ja Eesti Muinsuskaitse Seltsis.

1996. aastal läks Anneli Ammas tööle Eesti Päevalehte ja sealt edasi Postimehesse.

2002. aastal sai Anneli Ammas uuriva ajakirjanduse kõrgeima ehk Bonnieri preemia artikliseeria eest USAs tagaotsivast rahapesijast ja Eesti Raudtee erastajast Antonio Angottist. 2017. aastal tunnustas president Ammast tema saavutuste eest Valgetähe V klassi ordeniga.

Peale ajakirjanikutöö on Anneli Ammas kirjutanud elulooraamatuid.

Pärast abikaasa Andres Ammase lahkumist lõid Andrese sõbrad ja mõttekaaslased just Anneli eestvõttel Andres Ammase fondi, et toetada neid, kes on Läänemaa heaks oma panuse andnud.

Anneli Ammase ärasaatmine on laupäeval, 31. augustil kell 10 Tallinnas Pühavaimu kirikus. Seejärel sängitatakse ta mulda Metsakalmistule abikaasa Andrese kõrvale.

Lääne Elu toimetus avaldab kaastunnet Anneli emale, vennale ja pojale.

Head teed sul minna, armas Anneli!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments