Päästeameti lõkkepatrull avastas järelvalveta lõkkeid

Uuemõisa lossi taga põles pool hektarit kulu. Risti kutselise komando uuel ATV-l oli see teine maastikupõleng, mida kustutamas käidi. Foto: Urmas Lauri
Eile põles Uuemõisa lossi taga pool hektarit kulu. Foto: Urmas Lauri

Möödunud nädalavahetusel kontrollis Päästeamet üle Eesti lõkkeid, nõustades ja suunates inimesi tuleohtlikul ajal ohutult käituma.

Kokku tuvastasid päästjad ligi 50 ohtliku lõket, mida tuli kustutada.

Päästeameti ohutusjärelevalve osakonna juhataja Tagne Tähe sõnul läksid patrullid igati plaanipäraselt. „Peamised probleemid, mis päästjad tuvastasid oli tingitud inimeste hooletusest – järelevalveta jäetud ja ohtlikult suured lõkked ning esmaste kustutusvahendite puudumine,“ tõdes Tagne Tähe.

Tähe lisas, et lõkke tegemisel ei tohiks tähtis olla mitte lõkke suurus vaid selle ohutus ning mõnusa meeleolu loomiseks piisab ka väikesest lõkkest.

Lisaks ohtlikele lõketele oli nädalavahetusel 107 metsa- ja maastikutulekahju. Kokku on 21.aprilli seisuga olnud 538 metsa- ja maastikutulekahju, neist 331 on olnud kulupõlengud. Kõige rohkem on metsa- ja maastikupõlenguid olnud Harjumaal – kokku 148. Päästeamet tuletab meelde, et kulupõletamine on aastaringselt keelatud.

Lõkke tegemisel pea meeles:

  • Lõkke tegemisel veendu, et lõkkekoht on põlevast materjalist puhastatud, hoonetest piisaval kaugusel ja tule tegemisega ei kaasne tuleohtu loodusele.
  • Lõket tee vaid vaikse tuulega ja tuleohu vältimiseks jälgi tule tegemisel või grillimisel tuule suunda, et sädemed ei lendaks hoonele, metsale, või muule põlevmaterjalile
  • Koduaia lõkkes tohib põletada vaid puhast (immutamata) puitu ning pappi ja paberit;
  • Tuleohtlikul ajal peab lõke olema metsast vähemalt 20 meetri kaugusel.
  • Alla 1 meetrise läbimõõduga lõke peab olema vähemalt 8 meetri kaugusel mistahes hoonest või põlevmaterjali hoiukohast (puukuurist vmt)
  • Suurem kui 1 meetrise läbimõõduga lõke peab asuma mistahes hoonest või põlevamaterjali hoiukohast 15 meetri kaugusel.
  • Lõkke tegemisel hoia käepärast tulekustutusvahend (näiteks ämber veega, tulekustuti vm)
  • Enne lõkkekohast lahkumist veendu, et lõke oleks täielikult kustunud.

Infot ohutuks grillimiseks ja lõkke tegemiseks saad küsida ka päästeala infotelefonilt 1524.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments