Vatla külaselts avas mõisas laste mängutoa

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Vatla külaseltsi juht Anni Pea sisustas mõisa mängutoa annetuste abil mõne päevaga. Arvo Tarmula

Vatla külaseltsi eestvedaja Anni Pea sisustas mõisa mängutoa annetuste abil mõne päevaga. Arvo Tarmula

Kuigi Vatla mõisas tegutsenud kool pandi laste nappuse tõttu kaks aastat tagasi kinni, pole ohtu, et kunagises geograafiaklassis avatav mängutuba jääks kasutuseta.

„Teisipäeva õhtul on see lapsi täis,” ütles Vatla külaseltsi juhatuse liige Triin Vare Lääne Elule läinud neljapäeval ruumikat mängutuba näidates. Vatla kandis on Vare sõnul julgesti üle 20 lapse, kes võiksid mängutoas käia – oodatud on kõik aasta-paari vanustest algklasside omadeni välja.

Vare sõnul on Vatlasse järjest kolinud noori peresid. „Veel mõne aja eest olid aknad pimedad. Nüüd on valged. Vabu kortereid enam polegi,” ütles ta. Kuid uudis mängutoa avamisest on levinud kaugemalegi ja Vare sõnul on huvi tuntud isegi Vatlast 25 kilomeetri kauguselt Lihulast. Vare loodab, et lapsi tuleb ka Varblast ja mujalt sealtkandist.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
2 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Väga
5 aastat tagasi

tubli.

RAINA
5 aastat tagasi

Tore uudis. Usun, et on palju inimesi, kes meelsasti üüriks suveks mõisa toa, et nii kaunis ja rahulikus kohas suve veeta. Edu mõisale elu sisse puhumisel!