41

Nõva osavallakogu muutis õpilaskodu asjus seisukohta

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Nõva osavallakogu esimees Aivar Oruste (vasakul) sõnul pole õpilaskodu oma algset eesmärki täitnud. Urmas Lauri

Nõva osavallakogu otsustas kehtetuks tunnistada suvel tehtud otsuse toetada Nõva õpilaskodu tegevuse jätkamist.

„Meie praegune seisukoht on õpilaskodu sulgeda ning jätkata lasteaed-põhikoolina,” ütles Lääne Elule Nõva osavallakogu esimees Aivar Oruste. Veel kaks kuud tagasi tehtud otsuse järgi oli osavallakogu Nõva õpilaskodu sulgemise vastu.

Septembris aga jõudude vahekord osavallakogus muutus – enne olid ülekaalus õpilaskodu pooldajad, nüüd vastased. Nõva osavallakogu on seitsmeliikmeline. Septembris naasis osavallakogusse õpilaskodu vastane Peeter Kallas, kes juhib sellest õppeaastast Nõva kooli. Kallas on nõus ka 7.-9. klassi sulgemisega, nagu on otsustanud Lääne-Nigula vald.

Kallase naastes pidi osavallakogust lahkuma õpilaskodu pooldaja Inge Teslikova, kes oli osavallakogus Kallase asendusliikmena. Teslikova lahkumine võimaldas suvel õpilaskodu kohta tehud otsuse ümber vaadata. Õpilaskodu kaotamise poolt olid nüüd neli osavallakogu liiget – Kallas, Ülle Heinleht, Kalle Orumaa ja Aivar Oruste. Vastu olid endine osavallakogu juht Kaidi Silver-Schöbe, Nõva kooli kunagine direktor Virve Tauts ja Ilme Peedoson.

Jõudude vahekorra muutus võimaldas septembris välja vahetada ka osavallakogu esimehe – Silver-Schöbe asemel juhib osavallakogu Oruste (neli poolt ja kolm vastuhäält).

Oruste sõnul ei täitnud kuue lapsega õpilaskodu oma algset eesmärki päästa Nõva kool. Õpilaskodu loodi Nõvale kaheksa aastat tagasi selleks, et koolis, eeskätt 7.-9. klassis oleks rohkem õpilasi ja Nõva kool saaks jätkata põhikoolina. „Sel juhul peaks õpilaskodu olema suurem,” nentis Oruste.

Oruste sõnul pole tema juhitav osavallakogu seni arutanud, kas kool peaks jätkama üheksaklassilise põhikooli või kuueklassilise algkoolina. Valla uus arengukava kehtestab 7.-9. klassi õpilaste miinimumarvuks 12 last. Nõva kooli 1.-9. klassis on tänavu kokku 18 last.

Oruste sõnul peab Nõval säilima lasteaed-algkool, põhikooli säilimine sõltub õpilaste arvust – kui 7.-9. klassis oleks 12 last, siis klasse ei suletaks. Tõenäosus sellist hulka lapsi leida ilmselt siiski ei ole. „Kui oleks õpilasi, siis võiks meil olla ka gümnaasium,” ütles Oruste.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
vanarahvas juba rääkis
vanarahvas juba rääkis

Ärge kunagi usaldage libedat keelt!!

Veelkord Nõvast
Veelkord Nõvast
Kõik sai alguse, kui enne liitumist kõik kinnitasid, et elu läheb paremaks, kindel lubadus, et kool jääb 9-kl vähemalt neljaks aastaks. Elanikud olid rõõmsad, noored pered olid maale kolinud, laste arv koolis kasvas. Siis tuli koolikauge Enn Laansoo kirjatükiga, kus oli laviin süüdistusi, et Nõva kool on üdini halb ja kohe – kohe on vaja midagi ette võtta. Kirjavead parandati, lauseehitust kohendati. Alla kirjutasid kohtulikult karistatud Deiw Rahumägi, kohalik ärimees Aivar Oruste, reservkindral Neeme Väli ja sots.töötaja Maire Koppelmaa, kes juba varem oli koos Deiwiga avaldanud mõtet, et kooli võiks tulla hooldekodu. Kiri rändas maavanem Neeme Suurele. Liitumislepingusse sokutatigi sisse… Loe rohkem »
Linameelne
Linameelne

Kuskil olen seda üllitist juba lugenud. Mingi vandenôuteoreetik vist.

linameelsetele
linameelsetele

On juba tavaliseks saanud nimetada probleemide esiletoojat vandenõuteoreetikuks ja probleeme ennast vandenõuks. Kes ise ei näe, kuule ega mõista midagi, eks selle jaoks tundubki kõik ümbritsev üks suur vandenõuteooria olevat.

ja veel
ja veel

väga õige jutt, ainult ,et keegi ei kuula seda. Paleepööre toimus, kelkis Oruste. Kes on seal palees koolilapsed

Taeblakas
Taeblakas

AK uudistes näitas, et Nõva võttis endale viimase õlekõrrena appi Tallinna meediamaleva. Ma millegipärast ei usu, et sellest kasu on. Edasiste lahingutega raisatakse ainult kõigi valla elanike raha, sh meie taeblakate oma.

enn
enn

ütle oma suure maja naabritele siis, et nad äärealade kottimise ära lõpetaks.

hehh
hehh

ja kes raiskavad, ikka vallaisad …

luuraja akna tagant
luuraja akna tagant

Küll need härrased seal osavalla volikogus juba teavad, et alati on lihtsam võtta kui anda ja seda igas valdkonnas!

kõik
kõik

käest ära anda on samuti lihtne—variku lapsi 10 aasta eest, mõtlen
nüüd–andke andeks……

eks ta ole
eks ta ole

paraku jah, aga oli mis oli … nüüd aga selgus vallavanema jutust, et vallavalitsus on Variku isegi Nõva kooli teeninduspiirkonnast välja arvanud, seega ei saa isegi aega tagasi keerata kui ka väga tahaks

olgem ausad
olgem ausad

täitsa tubli puudel

Pets
Pets

Täitsa tubli puudel tähendab ju vastupidist,miks Nõvakad ei laigi?

meelis
meelis

Oruste on kõigest ärimees, ei maksa arvata, et sealt midagi kogukonnale tulemas on.

Ei noh
Ei noh

kes maksab, see ikka saab. Nagu lõbusõitu Keibu lahel või poest piima 2x tavapoe hinnast üle.

Täpsustus
Täpsustus

Inge Teslikova ei olnud osavallakogus asendusliikmena. Kui inimene on loobunud osavallakogu tööst, siis ta on LOOBUNUD. (Asendusliige saab sisse juhul, kui volitused on peatatud). Ei saa mina aru inimesest, kes kord loobub, siis kui tuju tuleb jälle jätkab. Selline käitumine ei ärata küll kuidagi usaldust.

sfkdjh
sfkdjh

loobumine oli omal soovil, jätkamine vallavanema käsul

kõik
kõik

anarhiast vabanemiseks

Vennad?
Vennad?

Pildilt selgub, et Oruste ja Lõhmus on kaksikvennad. Tõenäoliselt kuni mõttemaailma jagamiseni välja.

mhm
mhm

Kõik,kel mõistus peas,on kaksikvennad………

vabadusvõitlus nõva-moodi
vabadusvõitlus nõva-moodi

Nüüd saab tulevikuvisiooni näha,kui osavald teeb koostööd korralikullt.

Koostöö???
Koostöö???

Lõhmus ei otsi kellegagi koostööd vaid kuulekat allumist. Ja kes on kuulekas, sellele tilgub kuni on veel, mida tilgutada. Aga järgmiste valimisteni jätkub, peale seda tulgu või veeuputus. Eelmise osavallakogu koosseisu peamine “puudus” oli Nõva eest seismine ning Lõhmusele mitteallumine.

mhm
mhm

Ei külva järjekordselt isiklikku vaenu,kui see pole isiklik asigi.
Kooli hoolekogus võiks samuti uuendusi teha,et päike ikka paistma jääks.

Dhgggfff
Dhgggfff

Jah, hoolekogu ongi veel see viimane. Küll ka sellega 1:0 ära tehakse, on teine ainult tülinaks teerullile.

tegelikult
tegelikult

kas aitakas juba sellest Nõva teemast ? Mõelge ka teiste lugejatele,kes ei ole selle teemaga seotud !

Haapsalu
Haapsalu

Miks on “Lääne Elus” nii palju artikleid Haapsalu linna erinevatel teemadel? Mina pigem loeks Nõva uudiseid. Seega – lõpetage kohe Haapsalu teemade kajastamine! MINA seda ei kannata ning Haapsalu uudiseid mitte lugeda ning mitte kommenteerida kah ei suuda.

vabadusvõitlus nõva-moodi
vabadusvõitlus nõva-moodi

LE säästis isegi online – lugejaid,ja jättis ühe artikli netti panemata,mis oli viimati lehe esikaanel ,paremat kätt.

wpDiscuz