Audit ei leidnud vigu Lõpsi ja Lepa töös

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Lääne Elu käsutuses olevast kirjavahetusest selgub, et 10. aprillil koostas Silberauto pakkumuse Haapsalu Linnahooldusele laos seisnud auto müügiks (dokument keskel), mille nõukogu liige Riho Lepp (paremal) teistele nõukogu liikmetele vahendas. Seejärel tuli konkurss, kus Linnahoolduse juhatuse esimees Alo Lõps automüüja Silberauto võitjaks valis.
Audit leidis, et Riho Lepp (vasakul) ja Alo Lõps ei ole hankekorda rikkunud. Foto arhiiv

Haapsalu linnavalitsuse tellitud audit leidis, et keskkriminaalpolitsei uurimise alla sattunud Haapsalu Linnahoolduse tõstukihange viidi läbi seadusega kooskõlas.

Auditi tulemustest teatas Haapsalu linnapea Urmas Sukles reedel volikogu infotunnis. Auditi otsustas linnavalitsus tellida advokaadibüroost Sorainen pärast seda, kui keskkriminaalpolitsei esitas Haapsalu Linnahoolduse juhile Alo Lõpsile kahtlustuse riigihangete seaduse rikkumises. Uurimise alla sattus ka Haapsalu linnavolinik ja Haapsalu Linnahoolduse nõukogu liige Riho Lepp, keda kahtlustatakse toimingupiirangu rikkumises.

„Lepale ja Lõpsile on kahtlustused arusaamatud ja need on arusaamatud ka mulle,” ütles Sukles volikogu ees. „Ma püüan iga päev aru saada ja selgusele jõuda, milles seisneb asja sisu ja õigustus jõulisele käitumisele,” lisas Sukles.

Augusti lõpus otsustas linnavalitsus tellida advokaadibüroolt Sorainen sõltumatu auditi nii kahtlustuste kui ka teiste Haapsalu Linnahoolduse läbi viidud hangete kohta. Sukles põhjendas auditi tellimise vajadust sellega, et politseiuurimine või võtta aastaid: „Ja tihti ei jõutagi kohtusse.”

Auditi läks linnale maksma üle 5400 eurot. Linnavolikogu liige Lauri Luik küsis volikogus, kas auditi tellimine oli põhjendatud. „Õigluse kiire jaluleseadmine on minu kohus. Meie püha kohus on kaitsta inimesi,” ütles Sukles. Ta lisas, et auditi tellimiseks kulunud summa võeti tema ja linnavalitsuse reservfondist.

41 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Kübe
3 aastat tagasi

Lõps sa vangi leiba maitsta. Loodam, et retsid teda ei puutunud vaid lasid rahus olla😁😁😁

Kübe
3 aastat tagasi

Ma siin ka mõtlesin. Kogu kulu oli 2 õlut e siis 3 euri. On jah puhtad poisid. Võin kirjaliku kokkuvõtte ka teha.

ohoo
3 aastat tagasi

oma tellitud muusika järgi peabki olema soovitud tulemus, mis siin imestada. paraku langetab otsuse ikka ametlik uurimine.

POOK
3 aastat tagasi

aga kas sukle on puhas nagu prillikivi? 😀

usk
3 aastat tagasi
Reply to  POOK

Aga kuula teda ja ehk jääd uskuma 🙂

Zanders
3 aastat tagasi

Haapsalu maffia ruulib..

linnakodanik
3 aastat tagasi

Jama ju? Ma saan aru, et linnapea on võhik õigusküsimustes, aga Riigikogu õiguskomisjoni esimees J.Karilaid peaks ju midagi taipama. Või ma eksin? Jääb mulje, et tänase võimukoalitsiooni pink ongi sedavõrd lühike, et pole neil lihtsalt kompetentseid riigikogulasi kusagilt võtta?

Imelik
3 aastat tagasi

Arusaamatu tõmblemine… Lepime sõbrad kokku, et tellitud juriidilise auditi (mis ei saa olla sõltumatu kuna ei toimu sõltumatu osapoole poolt),
Kaitsepolitsei uurimistoimingu ja “õigluse” vahel puudub igasugune seos.
Päriselt ka juhivad meie linna sellise tasemega inimesed?
Palju õnne!

mittevalija
3 aastat tagasi
Reply to  Imelik

Tase just selline kui valijad tahtsid :-))

JUSTAMENT
3 aastat tagasi

MIS NEID MEHI SEOB EI TEA`? ÕHUKUMM EHK MIS MÕLEMAL OTSA EEST VÄLJA PUNNITAB:)) UIMASEL SAMUTI JA VEEL PAARIL KLOUNIL. BRIGADA INVALIIDÕ

Kont
3 aastat tagasi

See Audit käis umbes nii. Politsei vahistas kahtlusaluse kurjategija.
Kahtlusalune helistab oma tuttavale advokaadibüroole ja ütleb, et ma maksan teile 5400€ ja tulge tehke audit ära.
Kuulge nii ei saa. Advokaadibüroo võib oma auditiga kohtus esineda ja kohtualust kaitsta, aga mitte nii nagu praegusel juhul.
Tegid auditi ära ja pätid tunnistati õigeks. Advokaadibüroo ei ole enam erapooletu, kui sai raha selle käest, kellele auditit tegema hakkas.
Kiilakas peab meid kõiki vist poolearulisteks.

Kommissar tarmu
3 aastat tagasi
Reply to  Kont

Tegelikult on see audit SAATANAST

seda et
3 aastat tagasi

Üks palve siiski veel, et äkki saab auditi ka ühe mehe “tagastamata”laenudele ja peale seda väga ootaks selle õigluse jalule seadja kommentaare, kellele siis meie püha kohus on kaitset pakkuda.

kodanik
3 aastat tagasi
Reply to  seda et

räägi täpsemalt

Kommissar tarmu
3 aastat tagasi
Reply to  seda et

Ja jah , see läheb juba huvitavaks