41

Audit ei leidnud vigu Lõpsi ja Lepa töös

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Lääne Elu käsutuses olevast kirjavahetusest selgub, et 10. aprillil koostas Silberauto pakkumuse Haapsalu Linnahooldusele laos seisnud auto müügiks (dokument keskel), mille nõukogu liige Riho Lepp (paremal) teistele nõukogu liikmetele vahendas. Seejärel tuli konkurss, kus Linnahoolduse juhatuse esimees Alo Lõps automüüja Silberauto võitjaks valis.
Audit leidis, et Riho Lepp (vasakul) ja Alo Lõps ei ole hankekorda rikkunud. Foto arhiiv

Haapsalu linnavalitsuse tellitud audit leidis, et keskkriminaalpolitsei uurimise alla sattunud Haapsalu Linnahoolduse tõstukihange viidi läbi seadusega kooskõlas.

Auditi tulemustest teatas Haapsalu linnapea Urmas Sukles reedel volikogu infotunnis. Auditi otsustas linnavalitsus tellida advokaadibüroost Sorainen pärast seda, kui keskkriminaalpolitsei esitas Haapsalu Linnahoolduse juhile Alo Lõpsile kahtlustuse riigihangete seaduse rikkumises. Uurimise alla sattus ka Haapsalu linnavolinik ja Haapsalu Linnahoolduse nõukogu liige Riho Lepp, keda kahtlustatakse toimingupiirangu rikkumises.

„Lepale ja Lõpsile on kahtlustused arusaamatud ja need on arusaamatud ka mulle,” ütles Sukles volikogu ees. „Ma püüan iga päev aru saada ja selgusele jõuda, milles seisneb asja sisu ja õigustus jõulisele käitumisele,” lisas Sukles.

Augusti lõpus otsustas linnavalitsus tellida advokaadibüroolt Sorainen sõltumatu auditi nii kahtlustuste kui ka teiste Haapsalu Linnahoolduse läbi viidud hangete kohta. Sukles põhjendas auditi tellimise vajadust sellega, et politseiuurimine või võtta aastaid: „Ja tihti ei jõutagi kohtusse.”

Auditi läks linnale maksma üle 5400 eurot. Linnavolikogu liige Lauri Luik küsis volikogus, kas auditi tellimine oli põhjendatud. „Õigluse kiire jaluleseadmine on minu kohus. Meie püha kohus on kaitsta inimesi,” ütles Sukles. Ta lisas, et auditi tellimiseks kulunud summa võeti tema ja linnavalitsuse reservfondist.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Kübe
Kübe

Lõps sa vangi leiba maitsta. Loodam, et retsid teda ei puutunud vaid lasid rahus olla😁😁😁

Kübe
Kübe

Ma siin ka mõtlesin. Kogu kulu oli 2 õlut e siis 3 euri. On jah puhtad poisid. Võin kirjaliku kokkuvõtte ka teha.

ohoo
ohoo

oma tellitud muusika järgi peabki olema soovitud tulemus, mis siin imestada. paraku langetab otsuse ikka ametlik uurimine.

POOK
POOK

aga kas sukle on puhas nagu prillikivi? 😀

usk
usk

Aga kuula teda ja ehk jääd uskuma 🙂

Zanders
Zanders

Haapsalu maffia ruulib..

linnakodanik
linnakodanik

Jama ju? Ma saan aru, et linnapea on võhik õigusküsimustes, aga Riigikogu õiguskomisjoni esimees J.Karilaid peaks ju midagi taipama. Või ma eksin? Jääb mulje, et tänase võimukoalitsiooni pink ongi sedavõrd lühike, et pole neil lihtsalt kompetentseid riigikogulasi kusagilt võtta?

Imelik
Imelik

Arusaamatu tõmblemine… Lepime sõbrad kokku, et tellitud juriidilise auditi (mis ei saa olla sõltumatu kuna ei toimu sõltumatu osapoole poolt),
Kaitsepolitsei uurimistoimingu ja “õigluse” vahel puudub igasugune seos.
Päriselt ka juhivad meie linna sellise tasemega inimesed?
Palju õnne!

mittevalija
mittevalija

Tase just selline kui valijad tahtsid :-))

JUSTAMENT
JUSTAMENT

MIS NEID MEHI SEOB EI TEA`? ÕHUKUMM EHK MIS MÕLEMAL OTSA EEST VÄLJA PUNNITAB:)) UIMASEL SAMUTI JA VEEL PAARIL KLOUNIL. BRIGADA INVALIIDÕ

Kont
Kont

See Audit käis umbes nii. Politsei vahistas kahtlusaluse kurjategija.
Kahtlusalune helistab oma tuttavale advokaadibüroole ja ütleb, et ma maksan teile 5400€ ja tulge tehke audit ära.
Kuulge nii ei saa. Advokaadibüroo võib oma auditiga kohtus esineda ja kohtualust kaitsta, aga mitte nii nagu praegusel juhul.
Tegid auditi ära ja pätid tunnistati õigeks. Advokaadibüroo ei ole enam erapooletu, kui sai raha selle käest, kellele auditit tegema hakkas.
Kiilakas peab meid kõiki vist poolearulisteks.

Kommissar tarmu
Kommissar tarmu

Tegelikult on see audit SAATANAST

seda et
seda et

Üks palve siiski veel, et äkki saab auditi ka ühe mehe “tagastamata”laenudele ja peale seda väga ootaks selle õigluse jalule seadja kommentaare, kellele siis meie püha kohus on kaitset pakkuda.

Kommissar tarmu
Kommissar tarmu

Ja jah , see läheb juba huvitavaks

kodanik
kodanik

räägi täpsemalt

wpDiscuz