Eesti jahimeeste selts mõistab hukka Läänemaal toime pandud rikkumise

Lääne Elu

info@le.ee

Ebaseaduslik linnujaht Kihnul. Foto: Mati Kose
Ebaseaduslik linnujaht Kihnul. Foto: Mati Kose

Eesti jahimeeste seltsile (EJS) laekunud info põhjal on kaks välismaalasest jahikülalist rikkunud Läänemaal jahiseadust. Kasutatud on elektroonilisi peibutusvahendeid, mis on jahiseadusega keelatud. 

EJSi president Margus Puust mõistis Läänemaal toimunu hukka. „Tegemist on väga tõsise rikkumisega nii seaduslikus kui ka eetilises plaanis,“ ütles Puust. „Eesti jahimeeste seltsi jaoks on tegemist täielikult punase joone ületamisega,“ sõnas EJSi president ja lisas, et „need inimesed on sülitanud nii Eesti jahikultuuri kui ka meie üleskutse peale käituda külalistena reeglite ja kommete kohaselt.“

„Tänan nii kKeskkonnainspektsiooni kui ka kõiki neid, kes selle rikkumise aitasid tuvastada ning kindlasti saavad rikkujad vastavalt seadusele karistatud,“ sõnas Puust.

EJS on ettevalmistanud koolitajad, kes vastavalt seadusemuudatusele sellest aastast jahikülalisi täiendavalt linnujahi osas harivad. Koolituse üks olulisemaid osasid on jahipidamiseks lubatud ja keelatud vahendite tutvustamine. Ka antud jahikülalised olid informeeritud meil kehtivatest reeglitest.

„Juhtunu teeb eriti inetuks see, et jahikülalised sooritasid oma teo teadlikult, kuna elektrooniliste peibutusvahendite kasutamine on kõikjal Euroopas keelatud,“ selgitas EJSi tegevjuht Tõnis Korts. „Kohe, kui saame ametliku teatise, peatame vastavalt seadusele nende jahitunnistuste kehtivuse,“ andis tegevjuht teada ja lisas, et „nende nimed saavad „musta nimekirja“ ja lähiaastatel nad siin jahti pidada ei saa“.

„Loomulikult vaatame üle ka jahikorraldaja ja koolitaja tegevuse – kui seal on puudujääke, siis on tõenäoline, et võtame koolitajalt ära õiguse väliskülalistest jahimehi koolitada,“ ütles Korts.

Eesti jahimeeste selts on jahimeeste katusorganisatsioon, mis ühendab enamikku Eesti jahimehi. Riikliku halduslepingu alusel korraldatakse nii oma riigi jahimeestele kui ka väliskodanikest jahikülalistele jahitunnistuste väljastamist, nende koolitamist ja rikkumiste puhul ka jahitunnistuse kehtivuse peatamist. EJS on jahinduses valinud jätkusuutliku ja teaduslikel alustel põhineva suuna, mis tähendab muuhulgas seda, et igasugune ebaseaduslik jahinduslik tegevus on taunitav. Tänapäevane jahipidamine on suures osas praktilise loodushoiu meede ja ühiskondliku tellimuse täitmine ulukite tekitatud kahjustuste vähendamiseks, haiguste ärahoidmiseks ja nendega võitlemiseks. EJSi juhatus on kuulutanud 2018. aasta „Jahindus on looduskaitse“ aastaks.

5 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Juss
3 aastat tagasi

Kes see jahikorraldaja siis oli?

Aju
3 aastat tagasi
Reply to  Juss

Selle nime peab avalikustama, kuna tema teadmata ei toimu kedagist!

Jaan
3 aastat tagasi
Reply to  Aju

Ainult võhik oskab nii lolle küsimusi esitada.

Arvos
3 aastat tagasi

Ajuvaba. Ühed tapjad mõistavad teisi tapjaid hukka.

jah
3 aastat tagasi

aga enne selle seaduse vastuvõtmist oldi vait , nagu sead rukkis, siis kõlbas pappi tasku ajada küll