2

Raietööd lindude pesitsusajal on seaduse lugemise küsimus

Tõnis Ulm. Foto: Arvo Tarmula

läänemaa keskkonnainspektsiooni juht Tõnis Ulm ütles, et metsa on Vilklas raiutud seaduslikult, mistõttu keelata ei saa. Foto Arvo Tarmula

Neli kilomeetrit Haapsalust Pärnu poole Lihula tee ääres on keset lindude pesitsusaega võetud maha tükike metsa.

Erametsaomanikul on õigus kehtiva metsateatise ehk raieõiguse olemasolul metsa maha võtta, millal soovib. Riigimetsas kehtib raierahu kaheks kuuks 15. aprillist 15. juunini.

Sellegipoolest on paar seadusepügalat, mis keelavad raiumise pesitsusajal. Seda käsitlevad nii loomakaitseseadus, looduskaitseseadus kui ka metsaseadus.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
metsaelanik
metsaelanik

Miks selliseid segadusi seaduses tõlgendatakse alati looduse kahjuks? Ja seda just keskkonnaameti, keskkonnaministeeriumi poolt, mis peaks olema just looduse kaitsja?

ma elan siin
ma elan siin

Mis seaduse lugemise küsimus see on. See on hoopis pahatahtlik ahnusele kalduv ja südametu linnuperede tapmine. Aastas on 12 kuud ,jätke aprill, mai, juuni ,juuli linnukodud rahule ja töötage 8kuud. Nagunii tuleb metsaga tööd saavatel ükskord leppida sellega, et mets hakkab toitma poole vähesemaid metsatööd tegevaid, sest nii intensiivse raie juures varsti lihtsalt pole mida raiuda. Mõelge peaga, need metsad mida viimased20-25araiutakse on kasvanud ENSV ajal kui raiet tehti ainult talveti ja kordades vähem praegusega.

wpDiscuz