7

Esimene Haapsalu bussiputka sai kihelkonnavärvid

Tarmo Õuemaa

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Ridala bussiootepaviljoni värvilahendus on ainulaadne. Foto Urmas Lauri

Kui mujal Eestis värviti Teeme Ära talgupäeval kihelkonnavärvidesse postikastialuseid, kuure ja aedu, siis Ridala rahvas võttis ette bussiootepaviljoni.

Talguliste eestvedaja Küllike Valgu sõnul ei juletud omal algatusel bussiputkat ära värvida. „Küsisime kõigepealt Haapsalu „transpordiministri“ Ailar Ladva käest. Siis kohtusime linnaarhitekt Anu Joostiga ja arutasime, millised triibulaiused sinna sobiksid. Anu leidis, et mõte on suurepärane ja värvid ka, aga tuleb tagada, et liiklejad kirevast putkast ära ei ehmataks,“ rääkis ta.

Nii värvisid talgulised 12. mail prooviks putka tagakülje, tegid sellest pilti ja saatsid linnaarhitektile. „Kohe tuli vastus, et vägev, tehke ära!“

Küllike Valgu sõnul kutsuti enne Teeme Ära talguid kihelkonnavärve kasutama, aga tema teada ei ole bussiputkasid mujal Haapsalus kihelkonnavärvidesse võõbatud. „Asuküla omad ütlesid küll, et tehke te enne ära ja kui õnnestub, teeme me järgi,“ ütles ta.

„Meil jäi ühe putka jagu värvi üle ka,“ lisas Valk.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Deero
Deero

Algatus on igati tore – ka endises Noarootsi vallas on juba mai algusest bussiootepaviljonid nii endise Sutlepa kaupluse juures kui ka Sutelpas saanud kenad kihelkonnavärvilised seinad.

Maarika
Maarika

Tore ja kena ja silmapaistrvev! Kihelkonna kandi bussiputkad Saarenmaanl on juba mõned aastad kohalikes värvides.

Anders
Anders

Enne teist ilmasõda nägi mõni peldik ka parem välja…
Kas poes jagati perse läinud toonimisi?

Juku
Juku

Mupominister, transpordiminister, humoristist minister, lihtsalt lambist mingi minister…

Arvos
Arvos

Üsna jube näeb välja.

Kirk
Kirk

muidugi mujal ei hakatud bussiputkasid sodima, graffiti tüübid niigi sodivad igale poole värvidega.

Kirk
Kirk

muidu lahe eestimeelne tegevus…aa kas just bussiputkad

wpDiscuz