19

Hundid ründasid Pürksi külas jahikoera

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Hunt. Foto: Valeri Štšerbatõh

Laupäeva õhtul pärast kella 8 ründasid kaks hunti Läänemaal Pürksi külas koera.

Huntide rünnakust kirjutas Pürksi kultuurimaja juhataja Ülle Schönberg Facebooki Noarootsi küla lehel.

“Head inimesed ja koeraomanikud! Just ründasid kaks hunti kõrtsi ees meie koera Ruudit, palun hoida oma armsaid koeri võimalikult enda läheduses, ja mitte lasta neid üksi välja!”

Postituses viidatud kõrts asub Pürksi küla keskel koolimaja ja endise vallamaja kõrval.

Pürksi lasteaia muusikaõpetaja Tiiu Tulvik ütles Lääne Elule, et laupäeval kell 20.19 helistas tema abikaasale Noarootsi jahimeeste seltsi esimehele Toivo Tulvikule Silver Schönberg ja rääkis, et kaks hunti ründasid tema koera.

“Koer sai kannatada. Silver Schönberg sõidab praegu Tallinna poole loomade kiirabisse,” ütles Tulvik Lääne Elule laupäeva õhtul.

Tulvik ütles, et Pürksi küla vahel nähti hunte esimest korda, kuid eile nähti võsavillemeid mõni kilomeeter eemal Österby külas. “Hundid olid Österbys ühe elumaja taga. Varem on hunte nähtud Paslepas,” ütles Tulvik.

Parandatud ja täpsustatud pühapäeval, 4. märtsil kell 6.40

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
arvamus
arvamus
Madis
Madis

See on suht nõrk artikkel. See, kui ma pole nõus, et hundid mu koera aga võibolla ka lapse maha murravad, ei tee minust veel hundivihkajat. Aga eks siis, kui midagi taolist peaks juhtuma, ärkavad ka hundiarmastajad. Külamehele ei tasu rääkida, mis inimtegevuses valesti on läinud. Külamees ei ole selles süüdi, tema tahab turvaliselt elada, mitte loomaarmastajate loba kuulata.

Anders
Anders

Libahundid siiski olid koeraründajad…
Vabandame kõikide huntide ees…

pehmode riik
pehmode riik

mis toimub? 21. sajandil toimuvad hundirünnakud.

EU direktiiv
EU direktiiv

varsti ei tohi katkupisikut kah enam tappa> liigiline mitmekesisus

maainimene
maainimene

Mul oleks küsimus, et mis peaks juhtuma ja keda peaks hundid haavama, et need isendid, kes juba mitmes kuu külade ja majade lähedal liiguvad saaks eriloaga maha kõmmutada. Fakt on see ,et süüa neil metsas napib ja ei kao nad asulate juurest vabatahtlikult kuhugi.Pojad sünnivad suve algul ja sügisel on näljaseid juba rohkem.Võtku asjamehed mõistus appi-see ei saa niimoodi jätkuda.

Juss
Juss

Huntidel on jooksu aeg, merel on jää, toitu on vähem ja sellepärast luusivad. Sammuti on koer nende konkurent. Tuleb kevad, kaovad ära.

Jahimees.
Jahimees.

Jooksuaeg on juba läbi.Need kes külavahel koeri murda üritavad ei lähegi enam metsa tagasi.Kas metskitsed ja põdrad on sealpool kadunud?Praegu on üle Eesti kitsedest uputus ja normaalsed hundid söövadki neid natukenegi vähemaks.Korra sai ühte noort isast hunti hoitud ja peale kährikute lõppemist elaski külades ja koerad söödi enamuses ära.Terve hunt pealegi.

Kont
Kont

Ei liiguta keegi ennem lillegi, kui mõni tuigerdav joodik preda saab või laps maha murtakse. Muide hunt rünnates inimest hüppab kohe kõrri ja üritab saagi pikali saada. Näete isegi, et nad ei karda inimesi, sest elavad juba asulates.
Mõne aja pärast näeb neid ka Haapsalus öösiti nagu rebaseid nuhkimas.
Haapsalus ründas põder ka inimesi ja ka ei midagi.
Saate veel loomasõprade käest korralikult sõimata, et näe metsad maha saetud ja loomadel pole kuskil elada.

Iso susi
Iso susi

Üks vene soost maaomanik pani välja sildi “kui tuled, lasen büssiga!”,
teine möödakäija lisas “kas siis on bauk behmem?”

Juss
Juss

Igal juhul saab see joodik mõne küla koera käest pureda, hundilt väga kahtlane.

tegelikult
tegelikult

kirjutas Ülle Noarootsi fb lehel oma koera ründamisest, Tiiu kirjutas oma lehel huntidest küla vahel.

Triibik
Triibik

Ja mis seal vahet on,kes kus kirjutas? Kurb tõsiasi on see,et lapsi enam pimedas õue lubada ei saa. Ja ei tasu üldse rääkida muinasjuttu,et hundid inimesi ei ründa. Vaadake jutuubist ise.

Jahimees.
Jahimees.

Venemaa Perm 2009 murdis hunt 10 aastase poisi maha ja viis kelgumäelt metsa.Meil mängitakse ka asjadega niikaua kui on pretsedent olemas?Iga karu kes mõnda mesipuud lammutab lastakse kohe maha.Hunt elab külavahel ja murrab koeri,kõik ok?Kombatakse piire?

Juss
Juss

Loe kirjandust ka ning ära vahi kõike mida näidatakse.

juss
juss

No juutjuubi vaadates peaks maakera juba seisma ja olema lapik!

Sass1.
Sass1.

to juss – aga maakera seisabki juba jupp aega, kuid ei ole
lapik, vaid kandiline !

igaüks pole ka juss
igaüks pole ka juss

Selline irvitamine ei pane lapsevanemaid oma tillukesi järelvalveta öues müttama. Või arvad, et las aga olla, ei juhtu midagi? Tõsine asi, tõsine oht.

Faktivead
Faktivead

Jahimeeste seltsi esimees on Toivo Tulvik, Silver on lihtsalt koera omanik.

wpDiscuz