Kanepi sai Brisbane’is vägeva võidu

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Kaia Kanepi. Foto: tenniseliit

Kaia Kanepi (WTA 99, pildil) alistas Brisbane’i WTA turniiri avaringis venelanna Daria Kasatkina (WTA 24) 6:2, 6:2 ja Anett Kontaveit (WTA 34) britt Heather Watsoni (WTA 75) 6:0, 6:3.

Kaia Kanepi ei andnud põhiturniiri avaringis Daria Kasatkinale mingit võimalust. Esimeses setis oli 20aastane Kasatkina tõsistes raskustes ning Kanepi murdis neljandas ja kaheksandas geimis. Teises setis murdis eestlanna neljal korral, kuid Kasatkina suutis kahel korral vastu murda.

Teises ringis läheb Kanepi kokku kas austraallanna Ashleigh Barty (WTA 17) või ukrainlanna Lesia Tsurenkoga (WTA 42).

Anett Kontaveit pidi esimeses ringis kohtuma kahekordse Wimbledoni turniiri võitja Petra Kvitovaga (WTA 29), kuid viimane loobus ja vastaseks sai õnneliku kaotajana britt Heather Watson. Kvalifikatsiooni finaalis Kanepile 4:6, 1:6 kaotanud Watson ei saanud Eesti esireketiga kuidagi hakkama ja kaotas esimese seti kuivalt. Teises setis asus Kontaveit 2:0 juhtima ja kindlustas võidu üheksandas geimis veel kord murdmisega.

Järgmisena läheb Kontaveit vastamisi kvalifikatsioonist turniirile pääsenud 23aastase valgevenelanna Aliaksandra Sasnovichiga (WTA 88), kes sai avaringis jagu Prantsusmaa esindajast Kristina Mladenovicist (WTA 11).

Jürgen Zopp (ATP 163) alustas hooaega Bangkokis 50 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiril, kuid kaotas avaringis 28aastasele Jason Jungile (ATP 239) 1/6, 2/6.