Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Kaia Kanepi. Foto: Eesti tenniseliit
Kaia Kanepi. Foto tenniseliit

Kaia Kanepi (WTA 99) alustas uut hooaega Brisbane’is WTA turniiril, mille ta 2011. aastal võitis. Kanepi alustas kvalifikatsioonist, kus avaringis võitis kohalikku tennisisti Kimberly Birrelli (WTA 335) 6:1, 6:3.

Avasetis murdis Kanepi vastase servi neljandas ja kuuendas geimis. Teises setis suutis vastane mängu tasakaalus hoida viienda geimini.

Veidi alla tunni kestnud kohutmise jooksul lõi Kanepi kümme serviässa ja tegi kolm topeltviga. Kuuest murdepallist realiseeris ta neli. Vastasel oli murdevõimalusi kolm, kuid Birelli neid ära ei kasutanud.

Põhiturniirile pääsemiseks tuleb Kanepil alistada veel kaks vastast. Järgmisena kohtub Kanepi vabapääsmega turniirile pääsenud austraallanna Sara Tomiciga (WTA 462), kes alistas avamängus 6/1, 6/1 ameeriklanna Kayla Day (WTA 138).

Anett Kontaveit (WTA 34) alustab Brisbane turniiri põhitabelist.