Hirmus Antsu juubelisünnipäev toob metsavennauurijad kokku

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee


Üritusel astuvad oma ettekannetega üles tuntud ajaloolased ja -uurijad, teiste hulgas ka Mati Mandel. Foto: ekraanitõmmis videost

Laupäeval tähistatakse Pärnus Eesti ühe legendaarsema metsavenna Hirmus Antsu 100 sünniaastapäeva ajalookonverentsiga Ants Kaljurand 100.

“Asjaolu, et 2017. aastal täitub 100 aastat Ants Kaljuranna sünnist, oli juba pikalt kalendrisse üles tähendatud ning selle sündmuse väärikalt tähistamise plaan ootas lihtsalt oma aega ja sisustamist,” ütles konverentsi korraldusmeeskonna liige major Mehis Born.

Tema sõnul peaks toonaste sündmuste ja arengute tundmine ning mõistmine looma vundamendi, millele tänased riigikaitsjad saavad luua uued plaanid samalaadsete olukordade tarbeks tulevikus.

“Samas on ka ääretult oluline edastada signaal, et me ei unusta oma kangelasi, ja nende kunagised sooritused saavad olema mäletatud ja tunnustatud,” lisas Born.

Kuigi konverentsi päevakangelaseks on Hirmus Ants, puudutavad seal käsitlemist leidvad alateemad siiski kogu metsavendluse valdkonda ning sellega sotud teemasid nii minevikust kui praegusest ajast.

Borni sõnade kohaselt on viimaste aastakümnete jooksul arvestatav rida ajaloouurijaid teinud metsavendluse osas tõhusat tööd ning kogunud muljetavaldava ning teemat suhteliselt hästi katva hulga materjale.

“Meie ettekandjad on valdkonnas tunnustatud tegijad, mistõttu on oodata väga kõrgetasemelist ning silmaringi avardavat konverentsi,” oli major Born veendunud.

Ajalookonverents Ants Kaljurand 100 leiab algav laupäeva, 21. oktoobri keskpäeval
Pärnus Kuninga tänava põhikoolis.

Üritusel astuvad oma ettekannetega üles tuntud ajaloolased ja -uurijad nagu Martin Andreller, Martin Herem, Tiit Noormets, Meelis Saueauk ning Mati Mandel.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments