5

Lihula ja Haapsalu said tervisekeskuse tarbeks toetust

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Lihula tervisekeskus (repro urmas lauri)

Lihula tervisekeskuse esikiis. Lihula taotles tervisekeskuse rajamiseks 583 000 eurot, lisada tuleb 25 protsenti omaosalust. Repro Urmas Lauri

Rahandusministeerium eraldas toetust 55 esmatasandi tervisekeskuse ehitamiseks või rekonstrueerimiseks kogusummas 57 miljonit eurot. Toetust saavad ka Lihula ja Haapsalu.

Kavas on luua või tänapäevastada esmatasandi tervisekeskused, kuhu on põhiteenustena koondunud perearsti ja -õe, füsioteraapia, ämmaemanda ja koduõenduse teenused. Uued tervisekeskused vastavad paremini vananeva rahvastiku vajadustele, kus järjest rohkem tähelepanu pööratakse krooniliste haiguste jälgimisele ja kontrolli all hoidmisele.

Tervisekeskuste loomiseks said toetust taotleda kohalikud omavalitsused, haiglavõrgu arengukavasse kuuluvad haiglad, üldarstiabi tegevusloa omajad ning eriarstiabi osutajad, kelle ruumides juba praegu perearstid töötavad. Euroopa Regionaalarengu Fondist rahastatavale toetusele lisandub taotlejate omafinantseering.

Lihula tervisekeskuse rajamiseks taotles raha Lihula vallavalitsus, Haapsalu tervisekeskuse tarvis soovis toetust saada SA Läänemaa Haigla.

Valitsuse kinnitatud investeeringute kava alusel esitatud esmatasandi tervisekeskuste rajamise ja renoveerimise toetuse taotlusi menetles ja hindas rakendusüksusena rahandusministeerium koostöös sotsiaalministeeriumiga.


Vt ka:
"Haapsalu ja Lihula tervisekeskused on rahataotlejate nimekirjas"
"Lihula tervisekeskus saab perearstid kokku naabervaldade abiga"
"Haapsalu ja Lihula tervisekeskused said sotsiaalministeeriumi heakskiidu"

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
jumala õige
jumala õige

jutt eelmisel kirjutajal.Kui loodavasse tervisekeskusesse reaalseid taastus-ja ennetusravi kroonilistele haigustele , nagu liiges-,luu-ja lihaskonna haigused ei tule, siis pole sel keskusel mingit mõtet. Lihtsalt üle laua arstiga 5-10 min.jutta ajada ja paar valupärssivat retsepti saada ei ole mingi tervisekeskus.
Hea oleks kui ajakirjandus artiklis ka tutvustaks, mis nõuded ja suunitlus selle saadava toetuse realiseerimisel on, ning millised teenused ja raviviisid peavad olema tagatud.

ei saa
ei saa

aru, kuidas küll aitab tervisekeskus inimesi kui JÄLGIB nende haiguste põdejaid. Konkreetset ravi on vaja õigel ajal haiguse algstaadiumis rakendada,,mudaravi, füsioteraapia,võimlemine soojas vees jne. Tablette oskab tänapäeval iga litsentsi omav arst kirjutada, kahjuks teatud luu ja liiges, ning lihaskonna haigusi need mürgid küll ei ravi.
Aga mis siin rääkida,, meie riigis ei tegeleta haiguste ennetamisega, vaid haiguste sümptomite ja aistingute ,nagu valu mahasurumisega tablettide abil.

Tervisekeskus
Tervisekeskus

Kont
See tuba tuleb sinna olemas olevasse sarasse, mis jääb tervisekeskuse ette.

Mart
Mart

Maalt autoga. Pole jälle parklat näha.

Kont
Kont

Kristalliteraapia tuba kah tervisekeskusesse tuleb?

wpDiscuz