kristjan.kosk@le.ee

Kuvatud 3 pilti, galeriis pilte: 70

Korvpall Risti nõva arvo tarmula (4)

Peakohtunik Rudolf Lumiste. Foto: Arvo Tarmula

Haapsalu korvpallikool alistas Läänemaa korvpalli meistrivõistluste finaalis hiidlaste korvpalliklubi Askuse tulemusega 74:63 ja tuli maakonna meistriks.

Finaal algas Askuse domineerimisel. Kiirelt mindi mõne punktiga juhtima. Esimese veerandaja lõpus tegid hiidlased aga kolm viga järjest, mille tulemusena said korvpallikooli mängijad kuus vabaviset. Tänu lihtsalt teenitud kuuele punktile õnnestus korvpallkoolil esimene veerandaeg lõpetada punktilise kaotusega.

Teisel veerandajal tegutses korvpallikool kindlalt ja läks 42:35 juhtima.

Teisel poolajal sai Askus taas oma mängu käima ja neli minutit enne lõpuvilet oli tablool viiginumbrid 60:60. Haapsalu korvpallikool alustas siis aga lõpuspurti ja viskas nelja minutiga 14 punkti. Askus suutis vastata ainult kolmega.

Haapsalu korvpallikooli treener Marek Pragi ütles, et edu tagas üleolek lauas ja meeste suur motiveeritus. „Kõik mehed tahtsid võita ja võitlesid platsil iga palli eest,” kiitis Pragi. Ta lisas, et suurt rolli mängis õige taktikavalik. Haapsalu korvpallikool lõi palju teravusi korvi all, mis sundis vastaseid eksima.

Meistritiitli võitu kavatseb korvpallikool tähistada hiljem. „Täna on pühapäev ja homme on igal mehed tööpäev,” ütles Pragi.

Askuse eestvedaja Risto Merimaa kritiseeris pärast finaali kohtunikke. „Neli vaieldavat otsust määrati meie kahjuks,” ütles Merimaa. Ta selgitas, et teisel veerandajal laguneski Askuse mäng tänu kehvale vilepatriile. „Tulime viimasel veerandil korvpallikoolile taas järgi, kuid viimastel minutitel väsisime,” nentis ta.

Pragi Merimaa kriitikat kohtunike vilepartii osas ei jaganud. „Kohtunik on ka inimene ja võib eksida,” ütles Pragi. Ta selgitas, et paar olukorda vilistati ka korvpallikooli kahjuks, kuid olime enne mängu kokku leppinud, et kohtuniku otsuse vastu me ei protesti. „Kui iga otsuste peale häält tõsta, keeradki kohtunikud enda vastu ülesse,” nentis treener.

Pronks Nõvale

Pronksikohtumises võitis mullune hõbedane Nõva meeskond Eesti SK tulemusega 78:65. Nõva mängija Argo Orumaa rääkis, et pronks ei tulnud lihtsalt. „Alguses ei saanud vedama ja vahepeal lagunes mäng täitsa ära,” ütles Orumaa. Poolaeg lõppes Nõva juhtimisel 46:34, kuid kaheksa minutit enne mänguja lõppu oli Eesti SK vähendanud vahe ühele punktile. „Juhtisime üle 10 punktiga ja ilmselt lasime lõdvaks,” põhjenda Orumaa.

Pronksikohtumist mängisid nõvakad ilma treener Kalle Orumaata.

Laupäeval peetud poolfinaalides oli tänavu ainult võite tunnistanud Nõva kaotanud värskele Läänemaa meistrile Haapsalu korvpallikoolile tulemusega 66:76. Nõva mängis poolfinaali kahe põhimeheta. Puudu olid Ove-Kristjan Kallas ja Argo Orumaa. Argo Orumaa tuli samal päeval EMÜ Spordiklubi ridades korvpalli teise liiga meistriks. „Liigamäng oli tähtsam kui kohalik,” põhjendas Orumaa puudumist.

Teises poolfinaalis võitis Askus Eesti SK-d tulemusega 99:72. „Lihtne mäng oli,” ütles Askuse eestvedaja Risto Merimaa.

Kõiki mänge vilistanud peakohtunik Rudolf Lumiste ütles, et finaal oli juba korvpalli moodi. „Pealtvaatajaid oli ja tundus, et neile meeldis ka,” ütles Lumiste.

Arvo Tarmula fotogalerii.

läänemaa korvpalli meistrivõistlused (1) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (2) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (3) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (4) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (5) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (6) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (7) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (8) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (9) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (10) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (11) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (12) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (13) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (14) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (15) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (16) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (17) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (18) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (19) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (20) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (21) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (22) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (23) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (24) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (25) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (26) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (27) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (28) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (29) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (30) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (31) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (32) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (33) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (34) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (35) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (36) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (37) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (38) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (39) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (40) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (41) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (42) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (43) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (44) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (45) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (46) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (47) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (48) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (49) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (50) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (51) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (52) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (53) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (54) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (55) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (56) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (57) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (58) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (59) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (60) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (61) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (62) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (63) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (64) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (65) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (66) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (67) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (68) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (69) läänemaa korvpalli meistrivõistlused (70)