1

Valge Daami vehklemisturniiril tuli Haapsalule kaksikvõit

Avatar

Juhan Hepner

juhanh@hot.ee

IMG_0397 (1024x682)

(Vasakult) Kristina Kuusk, vehklemistreener Helen Nelis-Naukas ja Sten Priinits. Foto: Arvo Tarmula.

Tänavune Valge Daami vehklemisturniir oli Haapsalu jaoks üliedukas, sest võit tuli nii meeste kui ka naiste arvestuses haapsallastele.

Meestest oli parim Sten Priinits ning naiste seas võidutses Kristina Kuusk. Mõlemad on ka varem Valge Daami turniiri võitnud. Kuusk mullu ning Priinits 2008. aastal.

Priinits alistas piiskopilinnuses peetud poolfinaalis 15:12 Marno Allika ning finaalis ülekaalukalt torgetega 15:6 Jevgeni Blinovi. Kuusk võitis poolfinaalis Julia Oleinikut 15:8 ning finaalis Polina Merzlikinat 15:4.

Tänavune juunoride maailmameisteri Katrina Lehise jaoks lõppes võistlus poolfinaalis, kus tal tuli vastu võtta 12:15 kaotus Polina Merzlikinale.

Esimene Valge Daami vehklemisturniir peeti legendaarse Endel Nelise eestvedamisel juba aastal 1971. Tänavune oli järjekorras 44.

Tulemused:

Mehed:

1. Sten Priinits

2. Jevgeni Blinov

3.-4. Marno Allika ja Aleksei Kalinin

Naised:

1. Kristina Kuusk

2. Polina Merzlikina

3.-4. Katrina Lehis ja Julia Oleinik

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Pealkiri vale
Pealkiri vale

Kaksikvõit tähendab, et tuldi ühes arvestuses kahele esimesele kohale. Ehk siis esimeseks ja teiseks. Antud juhul on õige kasutada väljendit “topeltvõit” kuna naised ja mehed võistlesid eraldi.

wpDiscuz