Läänlased tolmusel Ohekatku rahvasprindil

Juhan Hepner

juhanh@hot.ee

Läänlaste ainuke karikas Hillar Kruusma vanuses 60+

Veteran Hillar Kruusma võitis 60+ vanuseklassis esikoha. Foto: Kalle Kruusma.

Eile, 2. augustil toimus Ohekatku krossirajal järjekordne rahvasprint.

Ilm oli ilus ja soe, aga rajal oli nii palju tolmu,et sõideti nagu kotis. Peale esimest vooru muudeti võistlust natuke ja kahe ringi asemel sõideti üks ring, sest muidu oleks võistlus veninud väga pikaks. Kohale oli tulnud 74 võistlejat, kelle hulgas oli 11 läänlast neljas erinevas võistlusklassis.

Võistlus kuulus viide erinevasse sarja ja kuna sarjad on finišisirgel, siis on iga kogutud punkt vajalik. Meie meestele ei istunud Ohekatku rada kohe kuidagi. Üle tüki aja oli võistlustel lubatud sõita ainult tänavarehvi või slikiga ja see tegi valiku raskeks ning nii mõnigi hammustas sellega endale näppu.

2WD-b klassis, kus oli stardis 20 võistlejat, suutsid läänlased välja sõita järgmised kohad: Valmar Gilden 6., Patrick Madar 8. ja Marko Kukuškin 10.

2WD-a klassis oli stardis Virtsu mees Rico Rodi ja tema tulemuseks 16 sõitja seas oli 10. koht. 4WD sõitjaid oli kohal 7 ja meie Kaido Saul tuli nende seas 6. kohale. Kõige rohkem osalejaid oli Läänemaalt SU klassis, kus 12 sõitjast koguni 6 olid Läänemaalt.

Päeva lõpus oli Ohekatku rahvasprindi parimaks läänlaseks Kalle Kruusma, aga sedagi alles 5. kohaga. Kruusmal käis võistlus kiirema läänlase koha eest Egert Jakobiga, kes sai lõpuks 6. koha. Teised meie poisid olid Rauno Uustalu 8. kohal, Martin Jaanus (kes sõitis esimeses voorus ühe hüppetaguse šikaani rehvidesse oma auto nina puruks) 10., Andres Kruusma 11. ja veteran Hillar Kruusma 12. 

Võisteldi ka 60+ veteranide arvestues. Kiireimaks veteraniks oli Hillar Kruusma. Kokku oli 60+ võistlejaid stardis 3. Lisaks Hillar Kruusmale ka Taivo Kuusing ja Mati Kuhi.

Nüüd on autode kordategemiseks aega nädal ja juba 10. augustil ollakse uuesti rajal Kasari rahvasprindil, mis kuulub samuti viide erinevasse sprindisarja. Seisud enne kahte viimast etappi on läinud päris pingeliseks.

Kalle Kruusma

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments