2

Haapsalu tänavavalgustuse uuendamiseks vajalikud materjalid võib tarnida Esvika Elekter

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Sihtasutus Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) kuulutas seitsme linna tänavavalgustuse esimese materjalihanke võitjaks AS-i Esvika Elekter 1,06 miljoni eurose pakkumisega, mis varustab projekti ligi 6500 masti ja masti vundamendiga.

Projekti raames saab ka Haapsalu energiasäästliku tänavavalgustuse terviklahenduse.

Seitsmest osast koosnevasse materjalihankesse esitati kokku kuus pakkumist. Võitjaks valitud AS Esvika Elekter pakkumiste eeldatav kogumaksumus on 1,06 miljonit eurot. Juhul kui seadusest ette nähtud vaidlustusperioodil vaidlustusi ei tule, sõlmitakse Esvika Elektriga leping kahe nädala pärast, teatas KIK.

Hetkel on käimas veel teine materjalihange, millega otsitakse valgustusprojektis leedvalgustite ja juhtimissüsteemi pakkujaid. Järgmisena kuulutatakse välja omanikujärelvalve ja insenerihange ning sellele järgnevad seitse ehitushanget, kus otsitakse igasse projektiga seotud linna tööde teostajaid.

Kui kõik läheb plaani kohaselt, algavad tänavavalgustuse ehitused linnades augusti lõpus. Ehitustööde kestvuseks koos lõpliku häälestamisega on planeeritud aasta.

“Ehituse algus on viibinud eelkõige projekteerimishanke vaidlustuse tõttu rahandusministeeriumi vaidlustuskomisjonis, mis peatas tegevuse umbes kaheks kuuks,” rääkis tänavavalgustuse projektijuht Tõnis Kurrik. Ta lisas, et arvestada tuleb ka talveperioodiga, mil kaablite paigaldamine maasse on keeruline. “Oleme palunud tööde rahastajalt Austria Vabariigilt tähtaja pikendamist, kuna eesmärk on projekt kvaliteetselt ära teha,” ütles ta.

KIK alustas linnade tänavavalgustuse programmi ettevalmistamist 2012. aasta septembris. Projekti raames saavad Haapsalu, Jõhvi, Keila, Paide, Kuressaare, Valga ja Võru energiasäästliku tänavavalgustuse terviklahenduse. Kokku vahetatakse linnades välja ligi 11 000 iganenud valgustit uute leedvalgustite vastu. Projekti rahastatakse rohelisest investeerimisskeemist süsinikdioksiidi kvoodimüügi tulu eest Austriale Vabariigile.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
gr
gr

Sel aastal ilmselt ei tule. Ja kas üldse tuleb, juba teised linnad hädas: http://pr.pohjarannik.ee/?p=10544

Pealkiri
Pealkiri

On eksitav ja vastuolus sisuga. Võiks olla: “Uue tänavavalgustuse mastid ja nende vundamendid võib tarnida AS Esvika Elekter”.

wpDiscuz