Täna jõudis ainsa Läänemaa koolina Virtsu kooli “Ratastel nohikute” tuur, mis tutvustab väikestes koolides tehnika viimast sõna.
Virtsu kooli saalis oli kaks puutetundlike sensoritega mängokonsooli, mille ees said lapsed mängida tennist ja tantsida.
“Ratastel nohikute” projektijuht Teele Reede sõnul on koole, kus kaalutakse mängukonsooli kasutamist kehalise kasvatuse tundides.
Peale selle tutvustasid “Nohikud ratastel” lastele uusimaid nutitelefone, tahvelarvuteid ja sülearvuteid, nende plusse ja miinuseid.
“Me ei müü ega reklaami. Näitame vaid seda, et ükski asi pole iseenesest hea ega halb. Arvestada tuleb, missugused on kasutaja vajadused,” ütles Reede.
Lapsed kuulasid ka kolme loengut: programmeerimisest, riistvarast ja tarkvarast.
Virtsu kooli tehnoloogiaõpetuse õpetaja Jüri Mõniste sõnul oli tagasiside lastelt, et osa on kuuldud, osa aga uus ja huvitav.
“Üks õpetaja arvas, et kui on nii palju arvutit, siis õppimiseks aega ei jäägi, aga mina seda küll ei pelga. Miks ei võiks põhikoolis õppimine olla mäng,” arutles Mõniste.
Teele Reede sõnul olid laste näod kogu aeg naerul.
“Lastel on hea meel, et neile näidatakse asju, mida nad iga päev ei näe,” sõnas Reede.
“Nohikud ratastel” on tehnikahuviga noori, peamiselt tudengeid koondava Microsoft User Group Estonia projekt, mis viib tehnika viimase sõna suurematest linnadest välja.
“Oleme välistanud suured linnakoolid,” sõnas Reede.
Tuuril ollakse kolmandat aastat. Mullu käidi Läänemaalt Lihula koolis, tänavu Virtsus.
Teele Reede sõnul jõuavad nad külastada kolmandikku koolidest, kes on soovi avaldanud.
“Virtsu kool torkas teiste hulgast silma just seetõttu, et koolis on programmeerimisring,” ütles Reede.
Peale Virtsu mahub tänavusse tuuri veel viis kooli: Leisi kool, Viljandi kesklinna kool, Iisaku gümnaasium, Haanja kool ja Võru kesklinna kool.
Kokku läbivad “Nohikud ratastel” 1300 kilomeetrit.
Could you let me review this on my twitter?
http://twitter.com/realbrettrossi
Gümnaasiumis käis Geeks on Wheels juba mullu oktoobris! https://online.le.ee/2013/10/02/microsoft-tutvustab-lihula-koolilastele-oma-tehnikavidinaid/