Sel nädalal asus ajateenistusse 1410 kutsealust

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Lõppeval nädalal asus kaitseressursside ameti kutsel ajateenistusse 1410 kutsealust. Kokku asus 2012. aastal teenistusse 3406 kutsealust ning sellega täideti edukalt 2012. aastaks seatud eesmärk.

Kaitseressursside ameti peadirektor Kairi Rikkole teeb heameelt, et noormehed väärtustavad ajateenistuskogemust ja planeerivad ajateenistuse teadlikult oma eluplaanidesse.

“2012. aasta näitas, et omal soovil ajateenistusse asuvaid noormehi on üha enam,” ütles Rikko. “Lõppenud kutses asus omal soovil teenistusse üle kolmandiku kutsealustest. Ühelt poolt näitab see noormeeste kõrget kaitsetahet ja huvi riigikaitse vastu, teiselt poolt arusaama, et ajateenistus on väga hea võimalus enese täiendamiseks ja arendamiseks.”

Lõppenud kutse oli jooksva aasta kolmas ja viimane ehk põhikutse, mille baasil õpetatakse kaheksa kuu jooksul välja üksuse reakoosseis. Teenistusse asunud kutsealustest ligi kaks kolmandikku oli keskharidusega ja kolmandik põhiharidusega. Noormehed asusid ajateenistuskohustust täitma staabi- ja sidepataljonis, kaitseväe logistikakeskuse logistikapataljonis, 1. jalaväebrigaadi tagalapataljonis, pioneeripataljonis, suurtükiväepataljonis, Viru jalaväepataljonis, õhutõrjepataljonis, vahipataljonis ja Kuperjanovi jalaväepataljonis.

Väljaõpe ajateenistuses on reservarmee ja Eesti esmase kaitsevõime alus andes põhiteadmised riigikaitsest ning õpetades tegutsema ühtse meeskonnana. Pärast ajateenistust jätkub riigikaitsekohustuse täitmine reservväelasena oma üksuse koosseisus, kaitseliidus või elukutselise kaitseväelasena.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments