Kaia Kanepi alustas hooaega uhke turniirivõiduga

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

 

 

 

 

 

Kaia Kanepi võitis Austraalias Brisbane’i tenniseturniiri finaalis mängleva kergusega Daniela Hantuchovat ja võis tähistada elu teist WTA turniiri võitu.

655 000 dollarise auhinnafondiga turniiri finaalis püsis mäng võrdne esimeses setis seisuni 2:2. Siis murdis Kanepi (WTA 34) vastase servi ja võitis neli järgmist geimi ja esimese seti 6:2.

Teises läks ta juhtima 4:0, enne kui maailma 24. reket Hantuchova jälle geimi suutis võita. See oli ka kõik, teine sett Kaiale 6:1.

Eurospordi kommentaatorid ei olnud Kaia mängu kiitmisega kitsid, nimetades seda ilusaimaks, mida viimasel ajal naiste tennises näha on olnud ja imeilusaks.

Kanepi mäng on vähemalt maailma esikümnesse kuuluja mäng, kui mitte esinumbri oma. Ei ole ka välistatud esinumbriks saamine, sest nagu öeldakse – tähtis ei ole see, kui kiiresti esinumbriks jõuad, vaid kui kaua suudad seal püsida. Ja Kaia on saanud küpseks, kiitsid spordikommentaatorid.
Tegemist on Kanepi karjääri viienda WTA finaalmängu ja teise turniirivõiduga. Seni  on ta WTA turniiri vüitnud 2010. aasta suvel Palermos.

Võit lisab Kanepile WTA ebetabelisse 470 punkti ja tõstab ta 26.-27. koha kanti.

Tee võiduni

Avaring: 7:5, 3:6, 6:2 Aleksandra Panova vastu.

Teine ring: 6:0, 6:3 Anastassia Pavljutšenkova vastu.

Veerandfinaal: 6:1, 7:6 (9:7) Andrea Petkovic’i vastu.

Poolfinaal: 6:3, 6:0 Francesca Schiavone vastu.
Finaal: 6:2, 6:1 Daniela Hantuchova vastu.
2 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
völur
10 aastat tagasi

oota mkes sealt nagu ära on aläind
ahh saage nyyd yle osad lähevad seega
osad j”vad ka alles
kuradi krt
rahvaloendajad need on juu anispi teela vahet poe saiklas völii aspas
vöi ilveka sköim yhed suuredmnnid muud midagi

JORDAN.
10 aastat tagasi

“Achtung!!” “Achtung!!”, just äsja saabus Lääne-Eestist Austraalia rannikule orkaan nimega “KAIA”!!!!!!! Värisege kõik, kes te valmistute Auatralien Openiks!!