Kaia Kanepi aasta parim naistennisist, Haapsalu parim tennisekeskus

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Jürgen Zopp ja Kaia Kanepi. Foto: Eesti Tennise Liit
Jürgen Zopp ja Kaia Kanepi. Foto: Eesti Tennise Liit

 

Eesti Tennise Liit valis traditsiooniliselt aasta parimaid erinevates kategooriates. Auhinnad anti neile, kes kohal olid, kätte aastalõpupeol.

Parimaks mees- ja naistennisistiks valiti ettearvatult Eesti esireketid ehk siis Jürgen Zopp ja Kaia Kanepi. Aasta noortennisiste valiti erinevates vanusekategooriates ning ainsana sai kaks auhinda Anett Kontaveit, kes oli parim nii U16 kui ka U18 klassis. Kontaveit oli aga peo ajal vormistamas Orange Bowli turniiri tiitlit ning saab autasud kätte hiljem.

Teised noorte auhindade võitjad: 
poisid: U12 Siim Troost, U14 Kenneth Raisma, U16 Alan Braschinsky, U18 Markus Kerner;
tüdrukud: U12 Anette Mäelt, U14 Erika Hendsel.

Aasta treeneriks valiti Zoppi juhendaja Pasi Virtanen, parimaks noortetreeneriks Kontaveiti juhendaja Märten Tamla.

Oli ka teisi auhindu: aasta tenniseklubiks/kooliks valiti AOTK (Alo Ojassalu Tennisekool) ja parimaks keskuseks Haapsalu, tennisealaste teenete auhinna sai Fjodor Berman, aasta teoks loeti SEB Tallink Teami loomine, parimaks ajakirjanikuks Donatas Narmont, regionaalse tennise parimaks arendajaks Rakvere ning parimateks seeniorideks Oleg Ševtšuk ja Maria Bergenheim.

Huvitav oli ka aasta fair-play auhind, mille teenis Jaan Troost, mistõttu said korraga auhinna kättesaamiseks lavale kutsutud vanaisa ja pojapoeg, sest Siim Troost võitis U12 klassis.

Eesti Tennise Liit

2 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Heimar Pehkile
10 aastat tagasi

Mille alusel parim? Eelmisel aastal oli ta languses – aasta alguses oli edetabelis kahekümne alguses ja aasta lõpetas 34. kohal. Spordis tahaks ikka näha edasiminekut, mille alusel hinnata.

Heimar Pehk
10 aastat tagasi

Kaia Kanepi oleks pidanud saama 2011.a. parima naissportlase tiitli ka.