Lääne Elu paberleht 29. oktoobril

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Piirsalu lehmad kolisid robotlauta

Septembri keskel sai Piirsalus valmis Läänemaa suurim robotlaut: 2300 ruutmeetrit laudapinda, 100 meetrit pikk ja sees neli Hollandi Insenteci lüpsirobotit.

Nagu lubatud, tegi peremees Elvo Leppmaa peo, lubas kingiks toodud lüpsipingi ja lüpsiku klaasi taha vaatamiseks välja panna ja ütles, et toob paari nädala pärast loomad sisse. Lääne Elu läks appi lehmi harjutama.

Haridusreformi komisjon jäi moodustamata

Lihula volikogu ei arutanud neljapäevasel istungil erakorralise haridusreformi komisjoni moodustamist, kuigi eelmisel volikogul oli vastu võetud sellekohane otsus.

Et saaks moodustada erakorralise komisjoni, tuleb sellele kõigepealt valida esimees, mida pidigi neljapäeval tehtama. „Ühtegi konkreetset sellekohast ettepanekut volikogu liikmed ei teinud,” ütles Lihula vallavanem Riho Erismaa.

Volikogu esimehe Tiina Lobja sõnul on päevakorral võimalus tellida haridusministeeriumilt tasuline analüüs, mille põhjal siis tegutseda. Analüüsi tarvis leitakse vahendeid 2012. aasta eelarvest, aega seda teha on 1. märtsini.

„Haridusreform tuleb ja on kavas järgmisest sügisest,” ütles Lobja. Kuidas ja missugused koolid pannakse kinni, pole praegu veel teada.

Lihulas peatati keskküttetrassi paigaldamine

Lihula vallavanem Riho Erismaa tunnistas, et on tehtud rikkumisi, kui muinsuskaitsevööndis olevale Lihula mõisahoonele hakati paigaldama kaugkütet, nii et kopamees sattus kaevama lubatust varem ja vales kohas.

Kui sööd hästi, siis tunned end ka hästi

Sellise pealkirja pani Tallinna tehnikaülikooli toiduainete instituudi direktor Raivo Vokk oma ettekandele Haapsalu kutsehariduskeskuses, kus teisipäeval peeti mahetootjate ja koolikokkade osavõtul tervisliku toidu konverentsi.

Hippokrates pidas toitu ka ravimiks, meenutas Vokk ja lisas, et ta on vaid velskripaberitega teadlane, kuid on toidu abiga endalgi mõne haiguse välja ravinud.

Seapekk pole kaugeltki nii halb kui üks pulgakomm, leiab toitumisteadlane Raivo Vokk.

Haapsalu rätt sai raamatusse

Sel nädalal jõudis esitluseni haapsallastest autorite raamat „Haapsalu rätt”, mida käsitööhuvilised on juba ammu pingsalt oodanud.

Paari aasta eest müügirekordeid löönud „Haapsalu salli” väärilisena on rätiraamat näputöötegijad elevile ajanud juba enne ilmumist.

„Kuulukse, et sügisel uus raamat tulekul. Autorid samad, kes tegid imekauni ja põhjaliku „Haapsalu salli” raamatu. Jutud on liikvel juba mõnda aega,” arutasid käsitööblogijad juba mitu kuud tagasi.

1 Kommentaar
Inline Feedbacks
View all comments
Eddy
8 aastat tagasi

Well done to think of sotinhemg like that