Kuula artiklit, minutit ja sekundit
0:00 / :
Tänavu kümneaastaseks saanud Läänemaa ühisgümnaasiumi (LÜG) direktor Gina Metssalu leiab, et ainult õpetajate raskest elust rääkides peletame noored sellest ametist eemale.
Nii tore energiline ja õnneliku olemisega direktor. Oleks selliseid rohkem.
LÜG algus on 1918.Punkt.
LÜG okupatsiooni saabudes likvideeriti ja nimetati ümber nn.Haasalu 1 KK,mille jaoks ehitati uus maja.Nüüd on vana maja taastatud ja LÜG õigusjärgsus taastatud ka sisuliselt.
LÜG ei likvideeritud 1945 aastal,vaid nimetati ümber tolle aja standardite järgi. Sisu jäi kõik samaks . 1964. aastal eraldus H1.KK st üks osa põhikoolist kuna olemasolev koolimaja ei mahutanud kõiki ära. See kool sai nimeks Haapsalu 8.klassiline Kool. See kool hakkas tööle Ehte tänava majas. 1964 aastal valmis Kuuse tänava koolimaja ja Wiedemanni tänava koolimajja asus venekeelne 2. Keskkool. 1972 aastal toimus Wiedemanni majas tulekahju ja maja jäi 12 aastaks tühjaks. 1984. aastal pärast remonti kolis 8.klssiline kool sinna sisse ja hiljem sai temast HWG. Algklassid jäid Ehte tänava majja ja nimetati hiljem Haapsalu Linna Algkooliks. Kuuse tänava kool tegutses… Loe rohkem »
Kas Eesti Vabariiki ka ei likvideeritud ja nimetati ümber tolleaegsete standardite järgi ENSV-s !??
Aga Eesti vabariik taastati ka kui endise õigusjärglane,sama ka kooliga. Nõuka ajal oli nii koolis kui ka rahva hulgas tunda ikkagi vanu häid traditsioone. Kes pole sellel ajal elanud,ei saa ka sellest aru.
Mitte Ehte, vaid Lauristini, mitte Kuuse, vaid Männi…. oleme täpsed!
Siis võime öelda ka Cheri vs.Kuuse või Männi. See on lihtsalt ajastu märk. Seeei muuda asja olemust.
See, et mõnda asja koolis uut moodi tehakse ei tähenda veel, et kool iseenesest uus on. Elu ongi koolides muutuses. Gümnaasiumiharidust hakati Läänemaal andma 1918. aastast ja sama kool kandis erinevate võimude ajal erinevaid nimesid. Seda enam, et kool teguseb taas ajaloolises LÜG-i majas. 2013. aastal taastati juriiliselt ja emotsionaalselt LÜG-i ajalooline õigusjärgsus ja kummaline on seda eirata.
Miks ometi peab LÜG ennast uueks kooliks kui on juriidiliselt endiste gümnaasiumide õigusjärglane? Sewllest on ikka väga kahju.
Juriidiliselt ei ole, emotsionaalselt on
Jälle peab meelde tuletama, et see on juriidiliselt tõestatud. Kuidas te seda ei tea? HG pidas küll oma algusaastaks 1918 ja mitte 1945 kui temast sai Haapsalu 1. Keskkool. Ajalooline järjepidevus säilis. See, et LÜG võiks uhkust tunda oma 105. aastapäeva, mitte 10. aastapäeva üle. Et 10 aastat tagasi 2 gümnaasiumit ühendati koolivõrgu “korrastamise” sildi all, ei tähenda uue kooli loomist. Ei saa aru miks seda tahetakse teisiti tõlgendada?
Kahjuks eksite, juriidiliselt kahe kooli ühendamist ei toimunud. HWG likvideeriti ja HG reorganiseeriti põhikooliks. Vanemad gümnaasiumiklassid liideti loodud LÜGga.
Õpetaja paber võib ju olla, kuid kõik kahjuks ikkagi ei sobi sellele tööle, või ei suuda või ei taha seda tööd teha. Palju on teist rahvust, kes ei saa aru keelest ja mis iganes ja teebki selle ameti väga keerukaks.
aastat okupatsiooni näitasid , et marxi kapitali saab igale rahvaste sõpruse liidus elavale pähe taguda
Huvitav, kuidas see kommentaar Haapsalu koolide järjepidevusega seotud on?
kui oleks väärikas palk, siis oleks ka konkurents ja õpetama pääseksidki parimad…..