Parvel Pruunsild annetas Metsküla koolile 40 000 eurot (täiendatud kl 13.14)

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Metsküla kooli lapsed ronisid eile kõik koos krabinal puu otsa nagu maalapsed ikka. Foto: Urmas Lauri

Metsküla kooli lapsed. Foto: Urmas Lauri

Suurärimees Parvel Pruunsillalt laekus täna hommikul Lääneranna vallavalitsuse arvele 40 000 eurot sihtotstarbelist toetust Metsküla algkoolile tuleva õppeaasta kulude katteks.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
77 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Valdo
4 kuud tagasi

Otsus kooli sulgemiseks on tehtud. Eesti vallaametnik on nii uhke, et tunnistada tehtud viga, et otsus tagasi pöörata. Kui keegi väidab, et Eestis arvestatakse rahva tahtega, siis lubage selles kahelda. Ametnikud käituvad tänases Eestis süüdimatult ja ilma igadugu vastutust kandmata. Viimane ehe näide on see, kus ereda leegiga põletati 15000000 €.

Ei...
4 kuud tagasi
Reply to  Valdo

…ole ka tark jutt, laiendada mingisuguseid omadusi ühtedelt ametnikelt kõigile. Ilmselt samal ajal kuskil mõni teine ametnik hoidis 15 miljonit kokku riigile, aga see ei huvita kedagi.
Teil on kalduvus genotsiidile, ehk mingisugused inimesed hukka mõista lähtudes asjaolust, et kui mõni on halb siis on kõik halvad. See on lapsik lähenemine.

Lääneranna rahvas võiks lihtsalt aru saada, et see omavalitsus tuleks tagasi kutsuda, sest nad on saanud võimule andnuna lubadusi tegevustele, millele nad 100% vastupidiselt käituvad. See on valetamine ja nad peavad tagasi astuma.

Mati Põdra
4 kuud tagasi
Reply to  Ei...

Kahjuks pole rahval mitte kui mingit võimalust kedagi tagasi kutsuda. Aga volikogul on see võimekus küll olemas, et peatada oma otsus üheks õppeaastaks. See on piisav, et jõuaks rakenduda väikeste algkoolide rahastamise uus skeem (Eestis kokku 19 kooli, sh Metsküla, keda see puudutab), ja see on ka täiesti piisav aeg, et vajadusel muuta Metsküla (ja teisedki soovijad) erakooliks. Olgem ausad, nädalaga vajalikku dokumentatsiooni ei koosta. Ma kogusin oma erahuvikooli jaoks mõtteid mitu aastat, enne kui sain lõpuks kokku sellised õppekavad, mis olid tõepoolest ka sisulised, mitte paljas bumaaga. Sealt edasi läks muidugi juba palju libedamalt, koolitusluba tuli ministeeriumist kümne päevaga.… Loe rohkem »

Ilmselt...
4 kuud tagasi
Reply to  Mati Põdra

…kui mõelda seaduses ette nähtud võimalustele, siis ei ole see võimalik. Mis ühtlasi tähendab seda, et meil tegelikult ei ole demokraatiat ja ei ole poliitilist vastutust. On reklaam ja lollid, kes seda ostavad.

Samas on olemas keskkonnad (petitisoon.ee), kus saab petitsioone püsti panna ja seda avalikkusele teatavaks teha, et mingilgi määral meelestatust üles näidata. Vahest on tõhusam kui LE kommentaarium.

P.S. Kas “one-man-band” võtab vastu ka täiskasvanuid?

Mati Põdra
4 kuud tagasi
Reply to  Ilmselt...

One-man-band ei küsi kelleltki rahvastikuregistri andmeid. Lihtsalt omavalitsuselt saab eraõiguslik huvikool toetust selles omavalitsuses elavate 7-19-aastaste õpilaste eest. Kõiges muus annab alati kokku leppida.

Mul on juba juhtumeid olnud, kui lapsevanem vaatas natuke aega pealt, kuidas ta lastel õpingud lähevad – ja siis tuli ise ka õppima. Õppida, sealhulgas õppida pillimängu, pole kunagi hilja!

valitsus
4 kuud tagasi

laseb sadadel miljonitel svensoni pankade kasumitel maksuta riigist välja libiseda samal ajal maksustades kõiksugu jamaga oma rahvast ja tekitades vaesust, ebastabiilsust ja vihaõhutamist erinevate sotsiaalsete elanikkonna kihtide vahel

eestlane
4 kuud tagasi
Reply to  valitsus

Selles ongi asi, et see ei ole MEIE valitsus. Keda nad tegelikult teenivad, võib oletada nende tegude põhjal – Rootsi pankasid, Brüsselit ja Kremlit.

justament,
4 kuud tagasi
Reply to  valitsus

sama mõte tuli, et hetkel käimasolev on ehk vaid jäämäe veepealne osa…

Kummaline
4 kuud tagasi

See rahaannetus on kummaline. Igati tore ja vajalik kool. Kui aga vallal ikka üldse raha ei ole, siis kuidagi juurde trükkida ka ei saa. Miljonär peaks kooli pidevalt, läbi aastate toetama. Mitte ainult ühekordselt. Veel tahan austust avaldada härra Mati Põdrale, kes pidevalt julgeb Lääne Elu peldikuseinal oma nime all sõna võtta ja pidevalt igasuguste nõrgameelsete sõimu taluma. Teda sõimavad pidevalt mingite varjunimede alt igasugused läänemaa põliselanikud. Mina ei julge…oma nime alt… siia peldikuseinale postitada… Mati Põdra on julge mees!

Mati Põdra
4 kuud tagasi
Reply to  Kummaline

Selle kommentaari esimese poole kohta vast niipalju, et – see aitaks kooli edasi täpselt parasjagu. Isegi kui rahvas otsustakski Metskülast erakooli teha, siis jõuaks selle aastaga vajaliku dokumentatsiooni ette valmistada, sellel aastal sõitis rong sõiduplaani kohaselt minema.

Aga selle kommentaari teise poole kohta …aitäh, aga ma olen alati julgenud asju oma nime all välja öelda. Kellele see meeldib ja kellele mitte. Vähemalt on võimalik nende väljaütlemiste eest kohtusse kaevata konkreetselt Mati Põdra, mitte mingisugune IRW, Kod., Küsimus või keegi teine häbiväärselt arg seinasodija.

KODANIK
4 kuud tagasi
Reply to  Mati Põdra

Neid maal väikeste erakoolide näiteid on palju – tavaliselt need “hurrakoolid” peavad vastu 1-2 aastat , siis sulguvad . Pole ühtegi elusnäidet mis siiani töötaks (maal)

Mati Põdra
4 kuud tagasi
Reply to  KODANIK

Äkki tooksite umbmäärase plära asemel mingisuguseidki fakte, milliseid maal üks – kaks aastat tegutsenud ja seejärel uksed sulgenud erakoole silmas pidasite?

IRW
4 kuud tagasi
Reply to  Mati Põdra

No pasunamees võiks tuua siis töötava näite

väitluse ABC
4 kuud tagasi
Reply to  IRW

näiteid oma väite tõestuseks toob teema algataja

IRW
4 kuud tagasi
Reply to  väitluse ABC

Palun – Pikakannu kool

Kõrvalseisja
4 kuud tagasi
Reply to  Mati Põdra

Tooks ühe näitena Läänemaalt Asuküla kooli saaga. Oli kool, oli palju hala, nüüd juba äragi unustatud, sest elu läheb edasi ja pole kuulda, et rahvas kooli lähedastelt maadelt ära koliks. Pigem vilgas ehitustegevus jätkub veelgi suurema hooga.

Kõrvalseisjale
4 kuud tagasi
Reply to  Kõrvalseisja

Tuleb meelde et tuttav rääkis kuidas tema kodukandis võrumaal tehti ka erakool kuna vana taheti sulgeda . Kool pidas vist 5 aastat vastu ja siis pandi rahapuuduses kinni, kuigi seal õppis 25 last . Lihtsalt vanemad ei olnud nüus enam juurde maksma . Koha nime ei mäleta , pikasilla või midagi seesugust . Ja nüüd ei olevat enam seal mingit nuttu et kooli pole ja elanikke polevat ka vähemaks jäänud

Kas...
4 kuud tagasi

…5 aastast ei olegi aeg? Sa tead, et ca’ 5 miljardi aasta pärast saab päikesest punane hiid ja ilmselt neelab ta selle muundeprotsessi käigus Maa, Merkuuri ja Veenuse. Kõik on seega mõttetu siin maal. Inimesed toovad paar kooli näiteks, kus nende hinnangul ei juhtunud midagi, aga ei viitsi nii paljugi meelde jätta, et reaalselt on sadu tühjaks jäänud külasid ja sadu kinni pandud koole, mis seda protsessi kiirendasid ja selle asemel et elu vallas säilitada, üritavad seda kiirendada. Kui tuleviku kuulutada, siis 20 aasta pärast ei ole enam üldse gümnaasiume, võib-olla ka põhikoole mitte. Kogu õpe on virtuaalne ja puudub… Loe rohkem »

Kati Nõdra
4 kuud tagasi
Reply to  Kummaline

Vähemalt üks on vallaametnik.

Imelik
4 kuud tagasi

Kool ühekordse sihtannetuse eest- kuhu edasi? Sellist asja ei tohiks juba põhimõtteliselt lubada- laste haridus ei ole poliitikute ja rahajõmmide mängukann.
See peab olema jätkusuutlik ja tulemusele orienteeritud. Krd. banaanivabariik.

Mati Põdra
4 kuud tagasi
Reply to  Imelik

Nagu te näete – laste haridus on juba saanud (omast arust) poliitikute mängukanniks. Jätkusuutlik ja tulemusele orienteeritud haridus.

KODANIK
4 kuud tagasi
Reply to  Mati Põdra

Haridus on olnud kogu aeg see mängukann kuhu rahva hullutamiseks kallatakse lihtsalt mõtlemata raha . Oleme ehitanud ülesse kolosseumi mida enam ülal pidada ei jõua . Kui võrrelda autodega , siis oleme arendanud aurumasinat mis on juba kaalult 4000 tonni ja mis liigub edasi 1 cm tunnis , samas kui teised sõidavad teslaga 100 km/ h

Mati Põdra
4 kuud tagasi
Reply to  KODANIK

Kas teil on midagi personaalset hea hariduse saanud inimeste vastu? Teie kommentaarid jätavad mulje, nagu tunneksite mingit kadedust, et endal see saamata jäänud.

IRW
4 kuud tagasi
Reply to  Mati Põdra

Ah et nendest pisikoolidest saab üüberharidust ? Kahjuks näiteid väga pole , pigem vastupidi . Ja isegi Flaksi-mati akadeemia läbimine ei anna ju kõikevõimast haridust nagu pasunamees nüüd nuuksuma peab

Selles...
4 kuud tagasi
Reply to  KODANIK

…mõttes, et Eesti on IQ’lt 12’s riik maailmas. (Keskmisega 100.72).
Need asjad on korrelatsioonis muide – hariduse põhjalikkus ja IQ. IQ’st aga tuleneb pm kõik, vähemalt Lääne ühiskonnas.

Inimesele, kes räägib haridusest kui mängukannist, ei ole võimalik isegi kaasa tunda.

Mati Põdra
4 kuud tagasi
Reply to  Selles...

Selliste pärast see keskmine IQ ainult 100,72 ongi.

Ei...
4 kuud tagasi
Reply to  Mati Põdra

…Lääneranna vallas on kindlasti lood palju halvemad tõesti, selleks ei pea isegi teste tegema. Ilmselt mingi Rumeenia või Ukraina tase maksimaalselt.

Imelik
4 kuud tagasi
Reply to  Selles...

… ja gümnaasumi lõpetaja teab Nublut aga ei tea midagi Zeppelinist… matemaatikast ja emakeelest ei räägigi… aga keegi “test” ütles et IQ on kõrge. No siis nautige, mina teile kaasa ei tunne, te ei väärigi oma riiki.

Imelikule
4 kuud tagasi
Reply to  Imelik

Ega Imeliku puhul vist vahet pole, kas olla napsine või loomuomane suurushull. On reede õhtu.

Imelikule
4 kuud tagasi
Reply to  Imelik

Igal juhul unustasite see kord a r m a s t u s e g a ü l e k ü l v a m i s e, laste haridus ei ole (munitsipaal)poliitikute mängukann.

Lehm Maali
4 kuud tagasi

Koonga koolimaja eest 40000 on kindel sissetulek valla eelavesse, pole vaja mingit peent mõtlemist.

Riigivastane vandenõu!
4 kuud tagasi

Tubli Eesti-meelne mees! …aga nüüd võib juhtuda see, mis Venemaal Navalnõiga – meie Kaporatuur esitab Pruunsillale UUE süüdistuse riigireetmises. Sama võib juhtuda ka Metsküla kooli direktori jt, kes saavad süüdistuse riigivastases vandenõus, mispeale nad arreteeritakse ja otsitakse läbi kodud koos infoseadmete konfiskeerimisega. Ja kuna tegu on maainimestega, siis loomulikult kaevatakse läbi nende kasvuhooned ja peenrad ja kartulimaa…..

Lehm Maali
4 kuud tagasi

Reinmaa “pikaajaline selgus” on üks soovmõtlemine variantide 1, 3, 4 jne võimalikul juhuslikul juhul. Reinmaa loo nõrkus või tugevus on, et variant 2 on jäänud piimaraamatu vahele peitu. Võibolla on peremehel pikk plaan, kuidas ikkagi järgmiste valimiste järel võimule jääda. Minu plaan on, et Koonga, Virtsu ja Metsküla koolid sulgeda, teha Lõpe kooli juurdeehitus (spordisaal on olemas), Vitrsu spordisaal nimetada rahvamajaks ja Lihulas anda põhikooli haridust.

Peep
4 kuud tagasi
Reply to  Lehm Maali

Ise said aru, mida tahtsid öelda ?

Kohalik
4 kuud tagasi
Reply to  Lehm Maali

Hahaa😃

IRW
4 kuud tagasi
Reply to  Lehm Maali

Maali, löö veelkord Juuliga kokku ja arutage asju millest teil nupp üle käib.

Grandboy
4 kuud tagasi
Reply to  IRW

Kuss, Maali, sellest me ei räägi ; )

Napak
4 kuud tagasi

Kummarus härra poole!

Sügavkummardus
4 kuud tagasi
Reply to  Napak

Jah.

Aivo Männik
4 kuud tagasi

Olen kogu selle saaga algusest vait olnud ja lihtsalt asjade kulgu jälginud. Lähen nüüd natukene ajas tagasi. Kui Metsküla kool taasavati, oli mul võimalus sellele väheke kaasa aidata. Nimelt Tuudi kolhoos, (mille juhatuse liige sellel ajal olin) pani oma väikese rahalise panuse kooli uuesti avamiseks. Kool sai lihtsalt abi esmaseks remondiks ja näe imet – hakkas toimima. Muidugi olid eesotsas tublid kohalikud inimesed, kes asja vedasid. Hiljem vallavalitsuse liikmena ja vallaametnikuna oli minu haldusalas iseseisvuse aja alguses veel Kloostri, Vanamõisa, Tuudi ja Kasari kool. Kõik, peale Kasari, olid taasavatud. Sellel ajal ei olnud Lihula linn ja Lihula vald veel ühinenud.… Loe rohkem »

KODANIK
4 kuud tagasi
Reply to  Aivo Männik

Miks kogu meie nn”haridus” meenutab hiinamaad – seal ka tehti metallirevolutsiooni . Nii meilgi . Kyigi lääne haridustegelased hoiatasid meid nende l.lluste tegemise eest , siis meil see tehti – 3x stati koolide arvu . Nüüd mõelge kuidas oli võimalik need õpetajatega täita . Oleme jõudnud olukorda kus me oleme väheneva õpilastega jõudnud 7000 st õpetajast 16 000 õoetajani . Skp sse võrrelduna esikoht eu s raha kulutamisel nn “haridusse ” . Kui loeksime kokku rahakogused mis neisse väikekoolidesse maetud – võiksime olla ülesse ehitanud uhke koolivõrgu (näide – tean koolimaja kuhu maeti 5 milj krooni , lõpuks müüdi 15… Loe rohkem »

Mati Põdra
4 kuud tagasi
Reply to  KODANIK

Plätrate siin järjepidevalt 16 000 õpetajast – aga ei suuda vallakeskuse, nime poolest linna kooli leida selliseid, kes kvalifikatsiooninõuetele vastaks…

KODANIK
4 kuud tagasi
Reply to  Mati Põdra

See on avalik info . Muideks – õpetajaid on üle 16 000 aga õpetaja ametikohti vaid 12 000 ja ikka sonitakse õpetajate puudusest . Tegelikkus on teine ja sellest alles delfi ka kirjutas. Võttes aluseks õpilaste arvu ja EU keskmise oleks meil vaja vaid 7300 õpetajat (võrdluseks -Haapsalus elab 10 000 elanikku )

Ei...
4 kuud tagasi
Reply to  KODANIK

…inimene ei saa aru, et õpetajaid võib olla 16000, aga enamik ei tööta täiskoormusega. Ma tõin näited ka statistikaga, selgitusega et Eesti on üks hajasustatumaid riike jne ja hajaasustuses maksavadki asjad rohkem. Kõik asjad, mitte ainult haridus. Jutt, et oleme jõudnud 7000 õpetajalt 16000’ni on lihtsalt sulaselge vale. Aastal 2005 oli õpetajaid 15827, aastal 2022 on neid 16942, mis on peamiselt suurenenud erakoolide lisandumise arvelt linnadesse ja Kagu-Eestisse ja “Tagasi kooli” kampaania tulemusena, kus spetsialistid loevad mingisugust üksikut ainet vb. 2h nädalas. Ning üldiselt, milline aju mõtleb välja seose, et mingil ajal tegid 7000 õpetajat ära 16 tuhande töö? Sa… Loe rohkem »

KODANIK
4 kuud tagasi
Reply to  Ei...

Vastupidi -praegu teeb 16 000 õpetajat 7000 õpetaja tööd e. kasutegur on kusagil 0,4 vaid . See o sama kui kasutada sõiduautol 1,5 l mootori asemel 5,0 liitrilist mootorit

Ei...
4 kuud tagasi
Reply to  KODANIK

…asjaolu, et su esitatud fakt ei vasta tõele, ei muuda su loogikat. See on hämmastav, kuidas statistikaameti andmed ei mõjuta ideed, kui see on juurdunud.
Kust sa võtsid selle 7000 üldse, Delfi kommentaariumist?

IRW
4 kuud tagasi
Reply to  Mati Põdra

No seal metsaküla koolis ei vasta ka ju kõik õpetajad nõuetele

Huvitav
4 kuud tagasi

Miks keegi ei anna raha lihula kooli? Vald ei suuda uut maja kunagi ehitada raha puudusest.

Lehm Maali
4 kuud tagasi
Reply to  Huvitav

Teie siirus on imetlemsväärne!

Napak
4 kuud tagasi
Reply to  Huvitav

Lihulas on olemas toimiv kool.

Mati Põdra
4 kuud tagasi
Reply to  Napak

Mujal vallas on olemas veel paremini toimivad koolid.