Böttker võitis EMil pronksi

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Lisette Böttker. Foto: erakogu

Albaanias Tiranas peetud U17 Euroopa meistrivõistlustel võitis Läänemaaga seotud Lisette Böttker pronksmedali.

Kehakaalus –53 kg maadelnud Böttker sai kolm matšivõitu. Kaheksandikfinaalis alistas ta seljavõiduga Aserbaidžaani maadleja Gular Habibova. Veerandfinaalis pidi Böttker tunnistama hilisema võitja itaallanna Fabiana Rinella ülekaalukat paremust. Lohutusringis alistas Böttker taas seljaga ja ülekaalukalt Slovakkia maadleja Lara Görcsi.

Pronksimatšis oli Böttkeri vastaseks Hollandi maadleja Csilla Josefien van Os. Esimesel poolajal jäi Böttker 0:3 kaotusseisu, teise poolaja alguses õnnestus võtta kaks punkti tagasi ja sooritada nelja punkti vääriline heide, mille järel seljatas eestlanna vastase.

Varem on Böttker võitnud medaleid U15 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustelt, uues vanuseklassis oli see tema esimene tiitlivõistluste medal.