Läänemaa ühisgümnaasium taastab kooli lõpumärgi traditsiooni

Läänemaa ühisgümnaasium. Arvo Tarmula

Humanitaarlennu märk.

Tänavu saavad LÜGi lõpetajad rinda kooli lõpumärgi, millega taastatakse aastakümnetepikkune, kuid vahepeal unustusse jäänud traditsioon.

LÜGi ajalooõpetaja Kalle Lõuna sõnul algas lõpumärgi konkurss möödunud aastal. Kokku osales neli autorit seitsme võistlustööga. „Parimaks hindasime Jan-Robin Jaaku töö,“ ütles Lõuna. Tema sõnul on võidutöö märksõnad õhuline ja hõbemustsinine värvikombinatsioon.

Võidutöö kavandil on kujutatud kooli sümbolit – sinilindu. Autor on natuke snitti võtnud ka ajaloolisest Haapsalu I keskkooli märgist. Hõbedase keti otsas on koolimaja fassaadilt võetud pilastrite ehk dekoratiivsete poolsammaste kujutis. „Märgil on kiri LÜG 100, sest sel aastal lõpetab sajas lend,“ lisas Lõuna. Sajas lend on tema sõnul ka põhjus, mis paneb mõtlema järjepidevuse olulisusele ja sündmuse meeldejäävaks muutmisele.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
3 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
selline
1 aasta tagasi

paberist aukirja moodi asjandus rohkem , vaatasid korra ja paned sahtlisse ja rohkem ei huvita, omal ajal olid need mõttetud vidinad moes vähe aega.

Kooli fänn
1 aasta tagasi
Reply to  selline

See märk on valmistatud hõbedast mitte paberist. Seda ei kantagi igapäevaselt, vaid kooliga seotud pidulike sündmuste puhul. See ei olegi moevidin, vaid kooliga seotud mälestusese. See on osake kooli ajaloost ja identiteedist. Igal juhul on see uus algatus igati kiiduväärne.

Vilistlane
1 aasta tagasi

Suurepärane! Tore, et traditsioon taastatakse, et lendude numbreid loetakse kooli algusest peale.Suur tänu Kalle Lõuna tööle kooli ajaloo talletamisel. Loodame, et Kuuse tänava maja on veel aasta pärast püsti ja saab seal kooli 105 aastapäeva pidada just seal.