Lihulas joosti talvel juba teist korda võidu

Kuvatud 3 pilti, galeriis pilte: 45
Talvine jooksuvõistlus on veidikene teistlaadi liikumisüritus. Tuleb olla valmis liikumiseks ka külmakraadidega ja maanteel jooksmine nõuab suurt valmisolekut. Foto: Anett Kumm

Lihula talvisel linnajooksul laupäeval osales tänavu 40 jooksusõpra. Eriti palju oli jooksmas kõige nooremaid, 7-8aastasi lapsi.

Täiskasvanud said viie kilomeetri pikkuse raja sai aja peale läbida või hoopis rahulikus tempos lihtsalt läbi jalutada. Lapsed ja noored said joosta ühe- ja kahekilomeetrist ringi.

Ilm oli ilus ja paar kraadi sooja andis suurepärase värskes õhus liikumise päeva.

Kõige nooremate, 7-8aastaste võistluses näitasid kõik lapsed emadele-isadele ilusaid jookse.

Tüdrukute võistluses oli kiireim Lihula gümnaasiumi esimese kalssi õpilane Eliisabet Kamarik. Seitsme aastane sporditüdruk läbis kilomeetrise jooksumaa ajaga 4.45. Ainult kolm sekundit jäi tal puudu võistluse rekordist. Teiseks jooksis end võitja kooliõde Katriin Sildre, temale ajaks täpselt viis minutit. Kolmanda koha näppas aga alles Lihula lasteaias käiv Marta Kolõtšev. Elu esimene kilomeetrijooks tõi talle ajaks 6.42.

Poiste arvestuses jooksis kõige kiiremini Andreas Rebane Lihula gümnaaisumist. Ajaks talle 4.40. Ainult seitsme sekundiga kaotas talle Virtsu kooli spordipoiss Romec Vatter. Uku Tamme Lihula koolist oli kolmas, ajaks talle 4.56.

Järgmises vanuseastmes, 9-10aastaste poiste arvestuses jooksis end võidule Karl-Markus Kärp. Kohtunikud mõõtsid talle ajaks 4.11. Tuline võistlus käis hõbedale-pronksile. Marius Põld oli lõpuks 4.25-ga teine ja Pärtel Põhako 4.28-ga kolmas. Esikolmik õpib Lihula gümnaasiumis ja kõik poisid käivad usinalt ka jalgpallitreeningutel..

11-12aastaste tütarlaste võistluses jooksis Kirsi Kunz esikoha vääriliselt ajaks 4.32. Rohkem tubli kõrgushüppajana tuntud Kirsi on tegemas ka häid jookse pikematel distantsidel. Sama vanade poiste hulgas sai Henry Kurnim võiduajaks 3.52, Raiko Tšorni teisena 4.43.

13-14aastaste tütarlaste kaks kiiremat tulevad aga Virtsu koolist. Kertu Kesküla jooksis võistluste rekordi 4.08. Tema klassiõde Liis Kaisel 4.36 isikliku rekordi.

Poiste arvestuses tegi Sten Viidemaa taas suurepärase võistluse. Mitu head kergejõustikuvõistlust järjest teinud Lihula kooli sportlane sai kilomeetrisel distantsil kirja suurepärase aja. Uuteks rekordnumbriteks on 3.22.

Üldse jooksid väga paljud noored talvejooksul oma elu parimad ajad.

Naiste viie kilomeetri jooksus sai näha uskumatult põnevat lõpplahendust. Kolm esimest lõpetasid kümne sekundi sees! Võitis Valga jooksja Kätlin Bundsen. Temale võiduajaks 26.49. Bundsen jäi jooksuga rahule. ”Oli hea joosta. Vahepeal tuli piskine paus treeningutele sisse. Uue aasta eesmärk on läbida poolmaraton ja osaleda kodukandi Virtsu Merepäeva jooksul,” lausus Bundsen.

Naiste jooksul tuli teiseks ja kaotas võitjale vaid kuue sekundiga Evelin Engel-Lepp. Ajaks talle 26.55. Engel-Lepp oli ka üks selle jooksu korraldajatest.

Kolmandaks jooksis end Ann Meriste-White ajaga 26.59. Läbinisti spordiga seotud Meriste-White on nüüdseks alustanud usinalt Lõuna-Läänemaa jalgpalliklubis jalgpallitreeninguid.

Naiste distantsil käis rajal koguni kaksteist naissportlast. Väga tore, et paljud mahuvad oma talvejooksu ajaga ka nüüd Lõuna-Läänemaa kergejõustiku kõigi aegade 5000 meetri edetabelisse.

Meeste jooksus oli kiireim Kirbla sportlane Mirko Kruus. Jalgpallurina tuntud Mirko sai ajaks 21.27. Teiseks jooksis end Lihula linna korvpalli meeskonna liige Andri Raudkivi. Tema kaotas võitjale ainult 13 sekundit. Kolmas oli Lääneranna valla volikogu liige ja väga mitmekülgne spordimees Raul Oberschneider. Temale kohtunikelt ajaks  26.46.

Autasustamisel seisid kõik osalejad võrdselt. Kõigile olid suured spetsiaalsed jooksumedalid. Esikolmikutele lisaks veel auhinnad toetajatelt Lihula Tarbijate Ühistu ja Lääne Elu. Lisaks ootas sportlasi peale jooksu kuum jook ja saiakesed.

Tänavuse, teist korda toimunud talvejooksu korraldas Lõuna-Läänemaa jalgpalliklubi koostöös Lääneranna spordikooliga.

Fotod: Anett Kumm