12

Politsei tuvastas veerandsada autojuhti, kes roolis kõrvaliste asjadega tegelesid

Lääne Elu

info@le.ee

Politsei. Foto: Arvo Tarmula
Politsei. Foto: Arvo Tarmula

Politsei pööras lõppenud nädalal suuremat tähelepanu kõrvaltegevustele, millega autojuhid roolis olles tegelesid. Tabati 24 rikkujat.

Haapsalu politseijaoskonna juhtivuurija Vello Palmitsa sõnul on autojuhtide peamine kõrvaline tegevus roolis oli mobiiltelefoniga rääkimine. „Politsei paneb autojuhtide südamele, et igasugune kõrvaltegevus autoroolis hajutab juhi tähelepanu ja nii kasvab oht sattuda liiklusõnnetusse,” ütles Palmits. Ta lisas, et juhul, kui roolis olles on mingil põhjusel ilmtingimata vaja telefoniga rääkida, tuleb selleks kasutada käed-vaba süsteemi. „Süsteemi puudumisel tuleks kõne vastu võtmiseks autojuhil enda ja teiste turvalisuse tagamiseks pöörata kõrvalteele või peatuda selleks lubatud kohas,” ütles Palmits.

Eelmisel nädalal alustati 51 väärteomenetlustm, neist 47 korral oli tegu liiklusalaste rikkumistega. Ühel juhul oli autojuht istunud rooli peale alkoholi tarvitamist ja 12 juhti ületasid sõiduki piirkiirust. “Ühel korral oli kiiruseületajaks ka esmaste juhilubadega autojuht,” ütles Palmits.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Kodanik
Kodanik

Tulebki trahvida need pelmeene kes räägivad telefoniga,suunatuld ei näita ja joobes istuvad roolis.
Ja kindlasti need pidurid kes magavad tee peal,linnas sõidab 60 km,t aga kui maanteele jõuab siis kiilub kinni,ja kui mööda sõidad siis hakkab juurde vajutama,tundub et selliseid autojuhte peaks ikka kõrvaldama liiklusest,mõni ei tunne kabariite.kahjuks meie liiklus kultuur ongi selline alla arvestuse

kribu
kribu

Mis trahvida,kuul kerre ja kogu lugu.

tuvisitt
tuvisitt

No just , mul uus parabellum ka toodud päälinnast , Lukk aitas sõbramehe poolest , …….

Karl
Karl

Mis asi see sõiduki piirkiirus on?

tuvisitt
tuvisitt

No mul 160 km spidol , aga ega ma rohkemaks pole vast suuteline ka .

nimi
nimi

Miskipärast on selline tunne,et suurem osa telef. kasutajatest rooli taga on noored daamid.

Siiboja
Siiboja

Hää küll , see saad andeks …..

nii
nii

esmaste juhilubadega kihutajatel automaatselt load ära aastaks. need just need suurimad mõrtsukad on liikluses. ütleks et tapavad vaat et rohkemgi kui purjutajad aga tihti on nad ise ka purjus sel ajal

Siiboja
Siiboja

No peskaritest vist unustasid mainida , usun , sa ise ka mingi 80 pluss ju

Varoona
Varoona

Ajab kopa ette küll kui uhke jeep sõidab lubatud 90 km h asemel alla 80 ja tuigerdab siia sinna mööda teed. Auto jõudis osta aga handfree-d enam mitte ja suunatule näitamine käib ka üle jõu.

Paljas porgand
Paljas porgand

No ma ju bmw ga ikka proovin olla tee peal .

Veerandtuhat
Veerandtuhat

Veerandsada on rohkem, kui 25?

wpDiscuz