Hannes Rumm: 95 miljoni liikmega maailma mõjukaim MTÜ

Hannes Rumm

Maailma mõjukaim mittetulundusühing tähistas tänavu 1. juulil oma sajandat sünnipäeva, kuid Eestis jäi see teenimatult tähelepanuta.

Kuigi selle organisatsiooni mõjujõud maailmas on 21. sajandil järjest kasvanud ning on geograafilisest kaugusest hoolimata tuntav juba ka Eestis.

Selle ühingu asutamisel osales ainult 13 meest, aga ühte neist, Mao Zedongi, mäletatakse tänini. Maailma mõjukaim MTÜ on Hiina kommunistlik partei, kuhu kuulub 95 miljonit inimest ehk rohkem, kui on elanikke Euroopa Liidu suurimas riigis, 83 miljoni elanikuga Saksamaal.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

3 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
MTÜ LGBT
10 kuud tagasi

Konkurents mõjuvõimu pärast käib Hiina kommunistlikul parteil siiski teise Maailma mõjukaima mittetulundusühinguga – LGBT-ga. Viimase mõju vb maailmas isegi suurem olla nt 10 a pärast. Kindlasti on LGBT mõju ülekaalukalt suurim Lääneriikides. —-moslemimaad asuvad väljaspool sell vähk-kasvaja mõjutsooni.

uskmatu-toomas
10 kuud tagasi
Reply to  MTÜ LGBT

“Viimase mõju vb maailmas isegi suurem olla nt 10 a pärast” ainult siis kui Hiina kompartei seda aktsepteerib ! Kui ei siis kähku kappi tagasi muidugi kes jõuab .

uskmatu-toomas
10 kuud tagasi

Kui Arno isaga …… !
Niikaua kui me teeme kambakat venemaale saab Hiinast märkamatult suurvõim maailmas ja otsustab kus suunas tuleb tublidel kohalikel oinastel liikuma hakata !