26

Koroonatõendiga pääseb juuni keskpaigast suurüritustele rohkem inimesi

Suuremad festivalid on sel aastal lubatud vaktsineeritutele ja läbipõdenutele. Foto: Arvo Tarmula

Valitsus pakub alates 14. juunist võimalust koroona läbipõdenud ja vaktsineeritud inimestel digitõendi alusel osaleda erinevatel suurüritustel, kirjutas ERR.

„14. juunist tohib korraldada suurema osalejate arvuga üritusi, kui neil osalevad üksnes negatiivse testi tulemusega, Covidi läbi põdenud või selle vastu vaktsineeritud inimesed. Me plaanime piloteerida Covid-sertifikaati selliselt, et me saaksime teha ka suuremaid üritusi, ilma, et see tooks kaasa suuremat nakkusohtu,” rääkis peaminister Kaja Kallas valitsuse pressikonverentsil.

„Selle tõendi mõte on see, et on võimalik näidata, et sa ei ole ohtlik teistele ja oled terve,” lausus Kallas.

„Vabatahtlikult selle digitõendi abil mahtude suurendamine on igale organisatsioonile ja külastajale võimalus, mitte kohustus. Saab ka muudmoodi, aga siis on piirarvud madalamad,” lisas ta.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
maestro
maestro

mässajad kisuvad pidevalt tüli majja!
Õnneks elab Haapsalus 90% korralikke kodanikke!

Agu
Agu

Sa ise kisud tüli üles, kui nimetad teisel arvamusel olevaid inimesi mässajateks jne. Tavaline olukord, kus näpuga näitaja ise kõiges süüdi on tegelikult.

Pamp
Pamp

Pigem ikka vähem , vähem kindlalt kohe .

Tšinovnik
Tšinovnik

Kas propusk vôi bumaga ?

Nimi (kohustuslik)
Nimi (kohustuslik)

Mõnus masside kontroll käib. Ise endiselt vaktsineerimata, testimata ning midagi viga pole. Tundub, et olen ultraohtlik ühiskonnale. Raske juhus. Asi töötab, inimesed asuvad üksteise kallale.

Varoona
Varoona

Mul kanad ka ei kaaguta nii palju, kui ma siin kuulen. Kasu sellest kisast pole mitte essugi. Oleme koos selle pasa sees. Tugevamad jäävad ellu, see on loodusseadus. Katsume oma suurest egost üle olla ja mõtleme ka nõrgemate peale.

tohoh
tohoh

Kus saab osta ja palju pappi vaja läheb ?

Jep
Jep

Ma ostaks ka. Vaevalt seal kuskil väravas selle ehtsust lõpuni suudetakse kontrollida. Sellised reeglid äratavad pätimõtlemise üles.

Pamp
Pamp

Hmm , mul paar tükki on müügiks valmis , annan poole hinnaga , kuna juhtumisi täna sattus reede olema ……. .

Jep
Jep

Mis hinnaga ja kuidas kontakti saab?

Valdo
Valdo

Kui see ei ole inimeste liikumisvabaduse piiramine, siis mis see on? Tahest tahtmata tuleb nn. kaunis ENSV aeg meelde. Õnneks ei ole ükski suurliit kaua vastu pidanud, ehk minu silmad näevad veel Euroopa lagunemist.

Para Doks
Para Doks

USA on kaua vastu pidanud ning peab edasi, niisamuti EL.

Mina
Mina

Ega suviste festivalide külastamine pole ka kohustuslik, lausa vabatahtlik.

Jess
Jess

Kes mis valiku tegi. Kes valis vaktsiini, kes valis niisama tatipritsimise.

Hmm
Hmm

Mis sa keksid, sa pead ju iga aasta seda soga nüüd süstima, et pass kehtiks. Kui uued tüved tulevad, siis süstid võib olla isegi mitu korda aastas, nii et jõudu! Vara naerad ja teisi maha teed! Tead küll, mis selle pärast naermise kohta öeldakse

to Hmm
to Hmm

Ära pritsi tatti.

Hmm
Hmm

Leidsid endale sõnavarasse uued sõnad mida korrutada saad?

Ahjualune
Ahjualune

Kõik osa suuremast plaanist mida lammas Kallas kuulelikult järgib. A-kategooria Eestlane nagu ta on 😂

Eino
Eino

Ei pidanud ju kohustuslik olema, aga pidevalt loed, et vaja ikka vaktsineerimist, muidu ei pääse, või maksad rsk ja teed testi. Vana tuttav sotsialistlik võte- vabatahtlik sunniviisiline. See Kallas valetab inimestele

Kurine
Kurine

Ei olegi kohustuslik. Krdi enamus pingutab ja täidab nõudeid, et nakatumine alla saada ja samal ajal mingid üksikud *** käivad teistele näkku irvitades mööda poode maskita ringi.
Mine kuula aia tagant kontserti!

Arvos
Arvos

Paneb imestama, et on veel totusid kes oma peaga mõelda ei oska, ehkki nad pingutavad.

Misasja
Misasja

Kui rumal võib olla ikka. Sina oma koroonapassiga levitad võib olla mingit uut tüve ise teadmata, aga mina teen lihtsalt väravas testi ja olen puhas. Sa oled ise võibolla hoopis minule ohtlik. Ei ole mõelnud?

Eino
Eino

Sa ikka tead ju, et maskikandmine ei ole seotud nakatumiste vähenemisega ja selgelt on välja öeldud, et vaktsineeritud võivad siiski ka viirust ikka edasi kanda. Mis pingutamisest sa siin kirjutad? Eelmine kevad taandus ka viirus ja seda ilma maskikandmisekohustuseta. Ja veel, ära lahterda ega halvusta teisi inimesi! Igaüks valib oma tee, ei ole halvemad ega paremad.

Oleks ilus
Oleks ilus

Kuule . Need piirangud on lollidele …. oota sügist ja võluväel nakatumine tõuseb . Ja süüdlaseks leiate ikka inimese kes saab aru , et tegemist on lollusega .

To Oleks ilus
To Oleks ilus

Just. Piirangud on just lollidele. Ja lollidele ei olegi avalikele üritustele asja. Täppi panid.

Nojah, aga
Nojah, aga

kas siis maskikandja on tark või. Teistest parem? Jälle noritakse tüli. Küll tahaks ikka teistest parem olla.

wpDiscuz