27

Läänemaale lisandus kümme uut nakatunut

Lääne Elu

info@le.ee

Koroonatestide võtmine Haapsalus. Malle-Liisa Raigla
Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 5181 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 333 ehk 6,4% testide koguarvust.
Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 192 inimesel. 139 uutest Harjumaa haigusjuhtudest on Tallinnas.
Ida-Virumaale lisandus 37, Viljandimaale 23, Tartu- ja Raplamaale 15, Lääne-Virumaale 11 ning Läänemaale 10 uut positiivset testi. Pärnumaale lisandus 8, Valgamaale 4, Võrumaale 3, Järva- ja Jõgevamaale 2 ning Saaremaale 1 uus nakkusjuht. Põlva ega Hiiumaale uusi positiivseid teste ei lisandunud. 10 positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.
Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 607,6 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 12,2%. Läänemaal on haigestumus 538,1.
Ööpäeva jooksul avati haiglates uusi COVID-19 haigusjuhtumeid kokku 37, haiglaravi vajab 447 patsienti. Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 69 aastat, kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastased 355 inimest (79%).
Ööpäeva jooksul manustati 11 533 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 285 973 inimesele, kellest 84 224 on saanud mõlemad doosid. Üle 70-aastaste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 56%. 70+ vanusegruppi on üle 60% vaktsineeritud Hiiu-, Jõgeva-, Järva-, Lääne-, Põlva-, Rapla-, Saare-, Tartu-, Viljandi- ja Võrumaal.
NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Mati
Mati

Imestasin, kuidas Haapsalus Selveri laat eile lubatud oli. Saan veel kuidagi aru toiduainete müügist turul aga riiete ja muu kauba letid paistsid arvulises ülekaalus olevat. Lettide taga askeldavad müüjad üldiselt maske ei kandnud ja sinna tulvanud ostjatel oli paljudel sama seis. See on ebaaus, et Selveri kaupluse müüjad peavad terve päeva 100% maskides olema ja ukse taga käib samas selline pidu. Kes annab selliseid lubasid ja kes kontrollib?

Hmm
Hmm

miks sa õues maski pead kandma, kui vahemaad saab hoitud, ma ei mõista?

Kohalik.
Kohalik.

Nagu näha keegi ei kontrolli. Sõitsin mitmeid kordi sealt mööda aga ühtegi politseid küll seal polnud.

Linlane
Linlane

Kõikjal nakatumine väheneb, meil aga jätkuvalt suureneb, kahju. Midagi pole teha kui meie linna juhtivad jõud teevad kõik selleks, et nakatumist mitte vähendada. Kes andis loa nädalavahetusel Selveri juures korraldada laat? Kõikjal Eestis on igasugused rahvaste kogunemised keelatud, kuidas meil see võimalikuks sai, lihtne vastus, et keegi pidi selleks loa andma. Kas käidi üritust ka kontrollimas? Kõrvaltvaataja pilguda seal küll eirati valitsuse poolt väljakäidud soovitusi. Lihtsalt ei saa aru, et kuidas see võimalik on?

miks
miks

meid ei kaitsta koroonaeitajate eest politsei, eriüksuslaste ja koertega, miks meil piirdeid ei paigaldata, miks meil ei rakendata nende vastu ansapi doktriini, miks ämmad vait on

Hmm
Hmm

aa mis sa seal käisid siis, kui valitsus pole lubanud? Pole ilus niiviisi luurata teiste järgi. Jäta inimesed rahule! Valitsust on hea lihtne süüdistada, aga tegelikult peab inimene ikka ise aru saama, kus võib praegu käia ja kus pole hea käia.

Linnamäe elanikk
Linnamäe elanikk

Tegin sügisel matusebüroo Töötukassa ning Covidi abiga ning alla 75000 eur kasumit kuus pole siiani olnud…
Finantsprognoos oli muide 7000 eur…
Aga tänu debiilikutele kasum 10x…
Haapsalus siis… 🤪 😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍 😍

Oot misasja
Oot misasja

Üldine suremus ei ole ju tõusnud, eelmine aasta oli see kokkuvõtvalt isegi väiksem, kui ülemöödunud aastal. Millisest kasumist te kirjutate. Lausvale

Para Doks
Para Doks

Üldine suremus on oluliselt tõusnud! Vaadake Statiskiaamet -> Surmade kiirstatistika! Viimaste kuude igal nädalal sureb võrreldes keskmisega 50-80 inimest rohkem.

Hmm
Hmm

Eestis oli mullu 15 184 surmajuhtu, mida on 422 vähem kui aasta varem. Käesoleva aasta suremust ei saa veel öelda, aasta pole lõppenud, aga selge on see, et covid ei ole jätkuvalt suremuse põhjustajatest esikohal. Viirushaigused on tabeli lõpupool ennem igasugused veresoonkonna ja vähkkasvajad jms haigused milledesse surrakse. Pole vaja otsida paanikat seal, kus seda ei ole.

hea
hea

et rong ei käi, muidu oleks 3 korda päevas siia koroonatarned

Jaanika.
Jaanika.

Millistes asutustes nüüd siis?

maestro
maestro

Jooge palju teed!

Hea Okkupant
Hea Okkupant

Noh, ja : kakkatanud on, aga surnud pole! Mina joon kohvi, see on turvalisem (viina ka, igaks juhuks). Õlu ka võib

maestro
maestro

Haapsalus on mitu kollet
ärge minge poodi maskita

nojah, aga
nojah, aga

teadusnõukoja juht professor Irja Lutsar rääkis Delfi otsesaates uuringust, mis näitas, et viirusetõrje meetmed ei aita isegi siis, kui nende järgimist hoolega kontrollitakse.

„Ma just lugesin ühte sõdurite tööd, kus oli tõesti karantiinid, kätepesud, maskid, isoleerimised – kõik mis võib välja mõelda. Ja mitte ainult see. Seal olid ka inimesed pandud, kes kontrollisid, kas sellest peetakse kinni ja ikka mõned inimesed jäid haigeks,“ rääkis Lutsar.

Para Doks
Para Doks

Kui meetmeid poleks rakendatud, siis oleks mõnede inimeste asemel haigestunud paljud inimesed.

Indrek
Indrek

Inimesed haigestusid? Kus selline info tuleb?

nojah, aga
nojah, aga

oleks? Kuidas saab oletada? See võib nii olla, aga võib ka mitte olla

Para Doks
Para Doks

Antud olukorras tuleb lähtuda tõenäosusest.

...
...
tõenäosus arvestatakse siiski mineviku kogemuste põhjal. covid 19 puhul pikaajaline kogemus puudub. Ei saa kindlalt öelda, et tavaline riidemask näo ees kaitset pakuks, samamoodi ei saa kindlustada, et vaktsiiniarendajad on nii kaugele jõudnud, et nende toodang midagi aitaks. Infoks on meil ainult võtta mitte olematu covidi minevik,vaid teiste maailmamaade olukorrad. Rootsis on kõik avatud, sellegipoolest ei ole nakatumine hirmus tohutu, Soomes ei ole maskikandmine kohustuslik ja see riik on meie poolt vaadatuna roheline. Tšiili on vaktsineerimise arvu suhtes maailma teine või kolmas, aga nakatumiste arv tõusis viimase kuuga järsult. Oma peaga võiks inimene rahulikult mõelda ja ei pea tõepoolest kuskil… Loe rohkem »
En.
En.

To … : Üksnes oma mõtlemisest ei piisa, sest täit tausta ise välja ei mõtle. Võtame või Rootsi. Sealse mulluse masssuremise järel lugesin meediast, et paljud põlisrootslased istuvat nüüd vabatahtlikult isolatsioonis. Miks? Ju tabas uus reaalsus nende hästikorraldatud maailma liiga šokeerivalt ja nad otsustasid ise tegutseda, ilma kapo käsuta. Samas, ligadi-logadi ebahügieenilistel rahvastel on kõigest pohlad. Neil saab määravaks pigem traditsiooniste massiürituste ajakava, ilmastik (mis tubaseks sunnib) vm. faktor. Kasvõi kätlemis- ja tervitussuudluse harjumus, millest ei loobuta (pikemaks ajaks) isegi surma ähvardusel.

Hmm
Hmm

lugesin meediast :)))))

Dilaila
Dilaila

Läänemaal jätkuvalt kõrge nakatumine.

Hea Okkupant
Hea Okkupant

Varsti selgitakse, et peaaegu kõik läänlased on kwakatud, ja mis siis hakkatakse kolased telgid teha? ja kuidas veel inimesi hirmutada?
Hakkavad otsida kes ei ole nakkatud, ja austama neid plekki medaliga rindele?

nojah, aga
nojah, aga

Ükskõik mis number öeldakse, ikka leidub, kes ütleb oi oi kõrge. Ei ole ju!

Kodanik
Kodanik

On jah kui jälle uued kolded tekivad ja need laiali tassitakse.

wpDiscuz