6

Anvar Samost: kelle käes on vaba sõna lüliti?

Anvar Samost. Foto: erakogu

Anvar Samost. Foto: erakogu

USA tehnoloogia- ja sotsiaalmeediaettevõtete vahel alanud võitlus otsustab, milliseks kujuneb sõnavabadus kogu maailmas.

Uus aasta on toonud suuri uudiseid ning ma ei pea silmas valitsuse lagunemist Eestis või rahutusi Ameerika Ühendriikide pealinnas. Tegelikuks uudiseks on globaalse haardega Ühendriikide internetimonopolide sammud poliitiliste eelistuste, kontrollimatu võimu ja aktiivse kirjastajarolli näitamisel.

Sündmuste käik iseenesest on lihtne ja avalik. Pärast sissetungi USA kongressi hoonetesse teatas Ühendriikide ametist lahkuva presidendi Donald Trumpi peamiseks suhtluskanaliks olnud sotsiaalmeediaplatvorm Twitter, et sulgeb Trumpi konto. Samal ajal asusid Twitter ja temast suurem sotsiaalmeediaettevõte Facebook sulgema veel sadade tuhandete kasutajate kontosid, tuues põhjenduseks vägivalla toetamise. Sulgemised olid valikulised, jättes näiteks puutumata kõik tuntud diktatuurirežiimid.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Elagu Tsenseeritud Sõna
Elagu Tsenseeritud Sõna

LE-s ei ole Vaba Sõna, sest vasak-äärmuslasele mittesobivad kommid kaovad tsensuuri tõttu lehest. Elagu tsenseeritud sõna!

juss
juss

Kes soovib vaba sõna, tehku seda oma nime all! Vabadus tähendab ka vastutust!

uskmatu-toomas
uskmatu-toomas

Oledki juss või ?

Vahur Reede, saarlane
Vahur Reede, saarlane

Ümmarguselt saab pealkirjas olevale küsimusesele vastata ühe sõnaga – “süvariik”.

Copy-paste Wikipediast: “Ööl vastu 25. oktoobrit võtsid bolševikele alluvad väed endi kontrolli alla sillad, raudteejaamad, elektrijaama, telefonikeskjaama, telegraafi, Venemaa Telegraafiagentuuri ja Venemaa Riigipanga.”

Telefon ja telegraaf olid toona ainus “sotsiaalmeedia”, ROSTA oligi toona Twitter – nihil novi sub sole.

uskmatu-toomas
uskmatu-toomas

Me tahame väga olla oma iidolite moodi ja sellepärast edendame kahepalgelisust,topeltmoraali alates Kadriorust ja lõpetades Toompeal !
Ikka ühe deviisi all “kui me ei tee nii siis meid ei kaitsta” Kui sügavale me veel oleme valmis laskuma ?

wpDiscuz