7

Pereastidel pole enam lootust gripivaktsiini saada

Sel sügisel tuleb Eesti perearstidel gripivaktsiini tikutulega taga otsida, kirjutas ERR.

Apteekide külmikutes olevad vaktsiinid olevat juba kinni maksnud firmad, kes samas apteegis pakuvad vaktsineerimisteenust.

Märkimisväärsed kogused gripivaktsiini on saanud suuremad haiglad, kiirabi, terviseamet hooldekodu elanike vaktsineerimiseks, aga ka kaitsevägi ja töötervishoiuarstid.

Eesti tegevjuht Tanel Kuusmann hindas vaktsiininappuse põhjuseks hoopis suurenenud nõudlust, pealegi eraldasid tootjad Eestile väiksema koguse kui mullu.

Tamro laos on väike varu vaktsiini, mis on mõeldud Lääne-Tallinna keskhaiglale riigihanke vajaduste katteks. Perearstidele mõeldud kogus on juba apteekidesse saadetud ja tohtritele pole neil enam midagi anda.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
kunstlikult
kunstlikult

tekitatud defitsiit, hea näide ravimimonopolistidest ja seadusetusest

Kummaline maailm
Kummaline maailm

Pigem siiski eksimine prognoosimisel. Eelmisel aastal jäi 40 000 doosi üle. Arusaadavalt telliti seekord vähem.

Mõte
Mõte

Oh raha, raha! Igas valdkonnas käib selle järgi rabamine! Ka valdkonnas, kus kunagi toimisid pühad vanded, muutub inimene aina tühisemaks…

Kahjuks küll
Kahjuks küll

Ikka hirmus küll., kui seda va mammonat taga aetakse ka inimelude arvelt. Aja märk, mõelda rahast ja ainult rahast.

Hellat
Hellat

Kahjuks ei ole tasuta lõunaid olemas, isegi siis, kui see peaks olema inimelude arvelt

aru
aru

Kus siin tasuta lõunast juttu on? Ei kusagil. Räägitakse vaktsiinist, mida ei ole ja mida muidu inimene ostaks. Ja kuna EI OLE piisavalt, siis saab ju hirmkallilt varsti müüa, sest kusagilt need ikka välja ilmuvad.

Majaomanik
Majaomanik

Milleks oli vaja seda lärmi pool aastat tagasi,mida nimetati apteegireformiks?

wpDiscuz