12

Hannes Rumm: Eestit lõhub ebavõrdsuse kasv

Hannes Rumm. Foto: Arvo Tarmula

Hannes Rumm. Foto: Arvo Tarmula

Me elame maailmas, kus paljude majandusanalüütikute arvates on ebavõrdsus ajaloo kõigi aegade suurim.

AS Tavidi analüütik Adrian Bachmann kirjutas hiljuti ajakirjas Edasi, et maailma 2200 miljardärile kuulub praegu rohkem vara kui 4,6 miljardile tavalisele inimesele kokku.

„Situatsiooni obstsöönsus (nilbus või rõvedus) muutub inimlikult hoomatavaks, kui kujutame ette olukorda, kus Loksa linnakese elanikkonnal on rohkem vara kui kõikidel Hiina, India, Euroopa ja Aafrika rahvastel kokku,” tõi Bachmann piltliku võrdluse.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
trackback
Hannes Rumm: Eestit lõhub ebavõrdsuse kasv - Sotsiaaldemokraadid

[…] Hannes Rumm: Eestit lõhub ebavõrdsuse kasv […]

Patrab
Patrab

pidevalt sama see mees ja pöhiliselt negatiivset. Rohkem röömu, Hannes.

bolzevikud
bolzevikud

lahendasid selle probleemi lihtsalt.

Lugeja
Lugeja

Paraku ei lahendanud siiski, sest probleem on alles.

Jah,
Jah,

kui oled Karnau isiklik sõber, honorar jookseb. Väike nõudmine siiski on, olenemata kolumni sisust, pead midagi negatiivset kirjutama Trumpist, EKREst, Poolast või Ungarist…

Enriko
Enriko
Laupäevase LE 2. leheküljel on kõrvuti sattunud kaks paduliberaalset, ent teineteise sisuga tibake vastuollu minevat artiklit. Kui Hannes Rumm väidab: “Tänu meedia ja sotsiaalmeedia loodud arusaamale tajusid Eesti inimesed sissetulekute jaotust tegelikkusest hoopis ebaõiglasemana /…/”, siis rubriigis “Teised lehe” ründab Raul Rebane ringhäälingunõukogusse valitud uusi konservatiivseid liikmeid, tänu kellele on (vähemalt riigimeedias) tekkinud lootus vähem kallutatud uudiskajastusele. Meedia on tõesti üks imeasi! Juhtusin telerist nägema ka valitsuse keskpäevast infotundi, kus Mart Helme hurjutas LE peatoimetajat uudiste sisu EKRE-vastaseks väänamise eest. Ja oh imet – hoiatus läks täppi, sest Haapsalu piirivalve kaotamise uudis oligi LE-s pealkirjastatud näiliselt ebaloogilise tsitaadiga ja joonistatud… Loe rohkem »
süsimust iroonia
süsimust iroonia

ja siis? jumal ei loonud inimesi võrdseteks – sellega sai hakkama alles samuel colt 😀

Ko & Roona
Ko & Roona

Suur algustäht tähistab: 1) lause algust, 2) nimesid (pärisnimesid), 3) osa nimetusi (üldnimesid) nende ametlikkuse ja püsikindluse märkimiseks, 4) tunderõhku (ülimussuurtäht, personifitseeriv suurtäht, adressaatide Sina ja Teie suurtäht).

Agu
Agu

#tähenärija

ikka
ikka

elementaarne

Lilja
Lilja

Miks sellest Rummust on koguaeg üks ja sama kole pilt? Kas tõesti kenamat ei ole panna? Nii ei taha ühtegi ta juttu lugeda…

No mis
No mis

teised pole võibolla nii selge olemisega pildid.

wpDiscuz