Loomakaitse liit tunnustab Haapsalu tarbijate ühistu otsust ilutulestik ära jätta

Lääne Elu

info@le.ee

Ilutulestik. Foto: Arvo Tarmula

Ilutulestik. Foto: Arvo Tarmula

Eestimaa loomakaitse liit tunnustab Haapsalu tarbijate ühistu poolt ostuöö raames kavandatud ilutulestiku ärajätmist.

Sel laupäeval korraldab Haapsalu tarbijate ühistu ja kaubamaja ostuöö, mille käigus on alati meelelahutuse eesmärgil linnarahvast lõbustatud ilutulestikuga.
Kahjuks mõjub ilutulestiku paugutamine paljudele koertele suurt stressi tekitavalt. Koerad võivad saada paanikahoo, tunda kõrgeid helivõnkeid isegi valuna sisekõrvas.
Lääne Elus tehti avalik pöördumine selle traditsiooni muutmiseks ning meil on hea meel tõdeda, et sel korral võitis südametunnistus ja loomasõbralikkus.

Haapsalu tarbijateühistu poolt ostuöö raames plaanitud ilutulestiku ärajätmine on märkimisväärne vastutulek ja üks loomasõbralikumaid tegusid käesoleval aastal.

Tavapäraselt tulevärgi ja paugutamise vastaste kampaaniatega kaasa ei tulda ning julgelt võib väita, et selline sündmuste käik on suisa esmakordne.

Täiendavalt lemmikloomatoitudele ja -tarvetele soodustuste pakkumine on kogu asja juures lisaväärtuseks ja näitab ilmekalt kaupleja meelsust, samuti arvestavat ja hoolivat suhtumist loomasõpradesse.

Eestimaa Loomakaitse Liit avaldab Haapsalu tarbijate ühistu tegevusele tunnustust ning on ostuöö ilutulestiku ärajätmise üle äärmiselt tänulik – nii mõnigi koer jääb kadumata ning mitmed loomad pääsevad paugutamisega kaasnevast hirmust ja stressist.

Täname hoolimast ja loodame, et meie ühiskond jõuab ühel päeval ka selleni, kus teistegi taoliste ürituste korraldamisel kasutatakse meelelahutuseks märksa loomasõbralikumaid meetodeid.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Jens
Jens

Arvan, et mitte vaid loomade tervise pärast ilutulestik keelata, pigem kogu meie atmosfääri reostamise ja rahva tervise hoidmise heaks- lõpetada. Jah, loomakakat vedeleb, see on orgaaniline, osa loodusest, esivanemate elulaadist. Ei pea ju ometi veel lisaks tekitama keemilist, vaimset reostust. Tõesti, raha anda tervisele panustamiseks, olgu loomade, laste, noorte, vanurite tervise heaks. Nõustun, kui ehk pealinnas, maakonna keskuses poole minutiline sära taevas, mittemingil juhul kolm minutit ja igaüks erineval ajal.

Annaminna
Annaminna

Kui on teada,millal ilutulestik on ja pauku tehakse,tean koera kasvõi tuppa võtta.Palju hullem on nende suvaliste paugutajatega suvalisel ajal,millal aga tuju tuleb.Nendega peaks tegelema,mitte organiseeritud asja ära jätma.

Haapsalu joodikute liit
Haapsalu joodikute liit

Kiidame. Ootamatu paugutamine mõjub kehvasti meie labiilsetele liikmetele. Teeme ettepaneku langetada õlu Taurus hinda.

Karla
Karla

Ma olen iga jumala õhtu ilutulestiku ära jätnud. Kus kiitus on?

memm
memm

Õige tegu jah, ka südamehaigetele inimestele mõjub halvasti selline öine paugutamine ning uueaastaööl jube sudu linnas.

Vandaal
Vandaal

Ostuöö võiks ka ära jätta äärmiselt häiriv üritus vähekindlustatud elanikkonnale !

Leenu
Leenu

Loomakaitsjad -minge pekki.

Malle
Malle

Seekord ei lähegi sinna ostuööle, Coopi ette pidid ju kogunema koerte hordid.
Ja ei olnud LE mingit avalikku, lihtsalt üks kirjutas oma koerast,et see kardab pauku. Tahtis koos koeraga poodi minna?

Positiivne
Positiivne

Kallis kodanik, miks peab olema iga asja peale nii negatiivne !!!????Milleks kirjutada siin, kui on öelda ainult midagi vastikut. Ehk võiksite oma negatiivsust mujal välja elada, siin ei ole prügikast ega lihtsalt tatipritsimise koht !!!!

Maksake
Maksake

Loomakaitse Liit hakkab nüüd maksma ärajäänud tulu ilutulestiku müüatele.
Maksuamet võtab ka tulumaksu tegelikult mittesaanutelt.

wpDiscuz