Legendaarset arsti Arnold Juhansit mälestatakse näitusega

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Dr Arnold Juhansi sünnist möödub 115 aastat. Foto erakogu

Neljapäeval kl 14 avatakse Haapsalu raamatukogu lugemissaalis näitus legendaarse Haapsalu kirurgi Arnold Juhansi auks.

Näitus „Dr Arnold Juhans 115. Arst, sõjamees, erudiit” on pühendatud Juhansi 115. sünniaastapäevaks ja selle on koostanud tema poeg kaitseliidu Lääne maleva endine pealik Arnold Juhans koos Heiki Magnuse, Haapsalu raamatukogu ja vabadusvõitlejate Läänemaa ühendusega.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

4 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Teise Arnoldi Tütar
3 aastat tagasi

Arusaaja mees oli! Minu isa (ka Arnold) oli söja löpul sundtööl Rohuküla sadamat taastamas. Talus tööd ootasid peremeest, Isal randmeluud nadisesid, läks teise Arnoldi juurde haiguslehte paluma. Vaatas kätt ja andis nädala sönadega “küll see paraneb.” Talu tänas toidukraamiga. Kiiremate talutööde ajaks oli Kirurgi abi hiljemgi vajalik. Mu isa meenutas hiljem tihti söbralikku meest.

uskmatu-toomas
3 aastat tagasi

Mind lappis ta 1953.a. pea olematutest liharäämadest kokku ja nii osavalt,et isegi 2009.aastal ortopeedid imestasid ammulisui “Kas seda tõesti tehti 56 aastat tagasi”.
Minu poolt sellele mehele lõputu tänu !

Arnold Juhans
3 aastat tagasi
Reply to  uskmatu-toomas

Tänan heade sõnade eest. Minu isa tegi edukaid ja ainulaadseid ortopeediliste operatsioone juba 30.aastatel.

Väike meenutus
3 aastat tagasi

Kahju, et artiklit lugeda ei saa, aga kommenteerida saab küll. Mäletan, et olin väike tüdruk ja sõrm läks umbe ja läksin linna polikliinikusse Sadama t ja dr Juhans võttis skalpelli kätte ja ütles, et tüdruk, ära nüüd vaata, kuid mina olin uudishimulik ja ikka vaatasin, kuidas skalpell minu väikest sõrme lõikas, samal ajal doktor vilistas vaikselt viisikest. Muidugi läksin ma näost valgeks ja hakkasin ära vajuma. Dr. Juhans pani mind voodi peale pikali ja andis nuuskpiiritust, pärast mida olin jälle ärkvel. Siis ta ütles vaid, et no ma ju ütlesin, et ära vaata. See on minu mäelstus tohtrihärrast.