0

Pärnumaal sõitis buss teelt välja, bussijuht hukkus

Tarmo Õuemaa

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Täna hommikul kella 7.07 paiku juhtus Pärnumaal traagiline liiklusõnnetus, milles hukkus 61-aastane mees.

Õnnetus juhtus Tallinn-Pärnu-Ikla maantee 142. kilomeetril. Pärnu poole sõitnud buss kaldus paremale ja sõitis teelt välja vastu puud. Sõiduki roolis olnud 61-aastane mees hukkus sündmuskohal. Esialgsetel andmetel võis liiklusõnnetuse põhjustada bussijuhi terviserike, kuid täpse surma põhjuse selgitab välja ekspertiis.

Bussis oli 10 reisijat, kellest kaks said kergemaid vigastusi ning toimetati kiirabi poolt haiglasse kontrolli.

Pärnu politseijaoskonna välijuht Mati Tee avaldab sügavat kaastunnet hukkunu lähedastele. „Kuigi selle traagilise õnnetuse täpsematest asjaoludest on veel vara rääkida, võib esialgse info põhjal aimata, et liiklusõnnetuse põhjustas bussijuhi terviserike,“ sõnas välijuht.

„Siinkohal tahan tähelepanu juhtida kõikide inimeste tervisele. Kui tunnete ennast halvasti või väsinuna, siis ärge istuge sõiduki rooli. Samuti kui kõrvalised inimesed näevad, et juht käitub imelikult, siis tuleb sellele tähelepanu juhtida ja soovitada tal edasi mitte liigelda. Halb enesetunne või väsimus võivad liikluses kaasa tuua traagilisi tagajärgi,“ lisas Mati Tee.

Menetluse käigus selgub, kas juht oli kaine ja kas reisijatel oli turvavöö kinnitanud.

Liiklusõnnetuse täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks alustatakse kriminaalmenetlus, mida juhib Lääne ringkonnaprokuratuur.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz