Läbi Läänemaa hakkab kulgema Balti riikide pikim matkarada

Tarmo Õuemaa

tarmo@le.ee

Hiking_titulbildebilde_1

Foto pressimaterjal

Eesti-Läti programmi Euroopa Regionaalarengu Fond rahastab piiriülest projekti "Läänemere ranniku matkarada Lätis ja Eestis". Kuni 2019. aasta oktoobrini kestva projekti eesmärk on luua Balti riikide pikim matkarada mööda Läänemere rannikut Leedu piirist kuni Eesti põhjarannikuni. 

Läti ja Eesti läänerannikule loodav matkarada saab olema ligikaudu 1100 km pikkune hõlmates Eestist Pärnumaad, Läänemaad, Saaremaad ja Hiiumaad ning see on osa Euroopa kaugmatkarajast E9 (European Long Distance Path E9).

Projekti kaasatakse piirkonna omavalitsused, ettevõtted ja organisatsioonid, kellega koostöös planeeritakse matkaraja kulgemine, visualiseerimine, viidastus ja vajalik infomaterjal.

“Matkarajale on tulevikus oodatud jalgsimatkajad, aktiivsed puhkajad, lastega pered, linnuvaatlejad, ajaloo- ja kultuuripärandi huvilised nii Eestist kui välisriikidest. Kvaliteetse teenuse pakkumiseks võimalikult laiale sihtgrupile kaasatakse kohalikke elanikke, majutus- ja toitlustusettevõtteid, giide, kohaliku toidu või käsitöö tootjaid ning muid huvigruppe ja turismiasjalisi. Eesti ja Läti erinevate osapoolte vastastikku kogemuste vahetamiseks, korraldatakse projekti raames koolitusseminare ja õppereise. Samuti töötatakse välja käsiraamat teenusepakkujatele, mis sisaldab nõuandeid oma turismitoodete ja –teenusete kavandamisest just matkajatele, “ ütles MTÜ Lääne-Eesti Turism juhataja Kaia Treier.

MTÜ Eesti Maaturism tegevjuhi Raili Mengeli sõnul koostatakse matkaraja tutvustamiseks eesti, läti, inglise, saksa ja vene keeltes mitmeid turundusmaterjale ning turismikaarte nii reisikorraldajatele kui ka lõpptarbijatele. Samuti osaletakse rahvusvahelistel turismimessidel ja loomisel on veebileht, kus kogu matkaraja marsruut on nähtav nii tervikuna kui ka lühemate etappidena.

Projekti elluviijad on kaheksa partnerorganisatsiooni, neist Eestist MTÜ Lääne-Eesti Turism ja MTÜ Eesti Maaturism ning Lätist Kurzeme, Vidzeme, Saulkrasti, Salacgriva, Carnikavas omavalitsused ja Läti maaturismi ühendus „Lauku Celotajs“, kes on projekti juhtparteriks. Projekti on Eesti partnerid kaasanud ka Eesti matkaliidu.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
6 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
kalev
5 aastat tagasi

Nüüdseks ”Aktsiisi matkarada” !

Palivere elanik
7 aastat tagasi

Millal matkarada Paliverre jõuab ometi?

Tegus+eakas
7 aastat tagasi

Kas keegi on ka välja arvutanud, mis sellise matkaraja töös hoidmine ka maksma läheb. Üks asi on avada, hoopis midagi muud selle korrashoimine.

Vandaal
7 aastat tagasi

Seljakotid selga ja alko 1000 poole seltsimehd!

taarakoll
7 aastat tagasi

kuna igasugused kütuse ja muud aktsiisid ning maksud on lakke aetud siis pole nagunii muud varianti kui jala käia. ikla alko1000 on matkarajale suht lähedal nt.

jes
7 aastat tagasi

see on railbaltic