Keity-Liina Kallas tuli krossijooksu meistrivõistlustel viiendaks

Kristjan Kosk

kristjan.kosk@le.ee

lauri luik

Lauri Luik sai Zürichi maratonil ajaga 2.49,50 55. koha. Foto: Arvo Tarmula

Laupäeval peeti Elvas Eesti meistrivõistlused krossijooksus. Läänemaa ainus võistleja oli Nõva põhikooli õpilane Keity-Liina Kallas, kes saavutas 1000 meetri krossis ajaga 3.58,0 viienda koha. Kallas esindab Haapsalu kergejõustikuklubi.

Pühapäeval, Kõrvemaa maastikujooksul startis kümmekond läänlast. Ilm oli kuiv ja tuuletu. Ainult viimasena lõpetajad jäid vihma kätte. Jooksurajal oli kokku umbes 200 tõusumeetrit.

16. kilomeetri rajal oli parim läänlane Heigo Hein, kes kulutas raja läbimiseks 1.05,41, mis andis M40 klassis kümnenda koha. Üldjärjestuses oli see 58. tulemus. Paremuselt teine läänlane oli Raimond Ojalill ajaga 1.13,48 (M40 33.). Kolmas  läänlane oli Hugo Paulus ajaga 1.19,24 (M55 8.).

Naiste parim läänlane oli Kadri Raadla ajaga 1.21,40, mis andis naiste hulgas 14. koha.

Läänemaa tüdrukud osalesid 6 kilomeetri distantsil. 2001. aastal sündinud Kädi Raadla oli tüdrukutest ajaga 29.44 kaheksas. 2005. aastal sündinud Emma Hein lõpetas distantsi ajaga 34.31 ja saavutas tüdrukute hulgas 21. koha.

16 km lõpetajaid oli kokku 717 ja 6 km lõpetajaid 587.

Pühapäeval osales Lauri Luik Zürichi maratonil, kus ta saavutas 55. koha ajaga 2.49,50. Ilm ei olnud maratoni jooksmiseks soodne – sadas lörtsi ja oli vaid kolm kraadi sooja.